CEĻOJUMSMELNKALNE, HORVĀTIJA, ALBĀNIJA AR ATPŪTU PIE JŪRAS UN EKSKURSIJĀM” 2020

(LIDOJUMS RĪGA – PODGORICA – RĪGA)

Ceļojuma datums Ceļojuma cena iegādājoties ekskursijas paketi Ceļojuma cena bez ekskursijas paketes
07.09 – 14.09.2020

Apartamenti Budvas Rivjērā

MB Garni Hotel 3*

Fineso Hotel 3*

 

229 €

349 €

349 €

 

408 €

528 €

528 €

14.09 – 21.09.2020

Apartamenti Budvas Rivjērā

MB Garni Hotel 3*

Fineso Hotel 3*

 

199 €

319 €

319 €

 

378 €

498 €

498 €

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga – Podgorica – Rīga (Smartlynx)
 • Rokas bagāža līdz 5 kg, nododamā bagāža līdz 20 kg
 • Dzīvošana apartamentos vai viesnīcā- 7 naktis (viena vieta divvietīgā numuriņā)

Ekskursijas pakete 189 €:

 • Transporta apkalpošana
 • Ekskursijas programma “Montenegro tūre”
 • Ekskursijas brauciens “Kotoras līcis”
 • Ekskursijas brauciens “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks” (ieejas biļete ~3 € tiek apmaksāta atsevišķi)
 • Brauciens uz Sakadaras ezeru un brauciens ar kuģīti (kuģītis tiek apmaksāts atsevišķi ~10 € un nodeva par iebraukšanu nacionālajā parkā ~ 4 €)

Par papildus maksu:

 • Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos apartamentos numurina – 160 €
 • Ekskursija Dubrovnikā – 45 €
 • Ekskursija Škodrā – 45 €
 • Izdevīgs piedāvājums! Apmaksajot 2 ekskursijas, spēkā ir speciāla cena (Dubrovnikā un Škodrā) – 70 €
 • Nodeva par uzturēšanos Melnkalnē ~1 € no cilvēka/dienā (bērniem no 2 līdz 11 gadiem (ieskaitot): ~ 0.50 € no cilvēka/dienā; bērniem līdz 2 g.v. – bezmaksas)
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Programma

 1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā ~4:00 (precīzu tikšanās vietu un laiku lūgums skatīties mūsu mājaslapā 2 dienas pirms ceļojuma).
Lidojums Rīga – Podgorica (~06:00-07:40).
Ierašanās Podgoricā.

Ekskursijas programma “Montenegro tūre”.
Maršruts sākas gleznainā kalnu ceļā Budva – Cetiņe, pieturot skatu laukumā. No šejienes Jūs varēsiet saskatīt ikvienu Budvas Rivjēras pilsētu un pludmali.
Esot Cetiņe, nokļūsiet pavisam citā klimatiskajā zonā, jo pilsēta atrodas 700 m. augstumā virs jūras līmeņa. Šeit ir svaigs gaiss, nav svelmains un tūristu burzmas. Zaudējot administratīvās galvaspilsētas statusu, pilsēta ir saglabājusi kultūras galvaspilsētas statusu. Vietējie arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās Jūs ar šīs nelielās kalnu kņazistes vēsturi.
Izbraucot no Cetiņe, pavisam drīz nokļūsiet Melnkalnes galvaspilsētā – Podgoricā, uzzināsiet par tās vēsturi, Jums būs iespēja pastaigāties parkos, ieraudzīt slaveno Millenium tiltu, kā arī pieminekli Vladimiram Visockim.
Blakus Podgoricai atrodas kalnu pļavas, miers, klusums. Te arī gatavo slaveno Melnkalnes pršutu (kūpināto-vītināto cūkas šķiņķi) pēc senām receptēm, kā arī sierus, desas, vīnus. Jums būs iespēja piedalīties izsmalcināto Melnkalnes vīnu degustācijā (papildu maksa ~4.50 €) un iegādāties Melnkalnes gardumus.
Došanās uz apartamentiem, kas atrodas Budvas Rivjērā.
Iekārtošanās. Brīvs laiks pie jūras.
Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Atpūta pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Kotoras līcis”.
Kotoras līcis – viena no visgleznainākajām vietām Melnkalnē. Jūs gaidīs tikšanās ar burvīgajām Vidusjūras pilsētiņām.
Kotora tiek uzskatīta par vislabāk saglabājušos Vidusjūras viduslaiku pilsētu un tā ir iekļauta UNESCO sarakstā. Pār pilsētu ir valdījušās dažādas impērijas, bet Kotoras arhitektūras tēlu ir noteikusi Venēcijas Republika, kura valdīja pār Kotoru 15.-18. gs.
Perasta savu mūsdienīgu tēlu ir ieguvusi 17.-18. gs. Pašlaik tā ir pilsēta-muzejs ar pilīm un baznīcām Venēcijas baroka stilā. No šejienes paveras fantastiski skati uz Kotoras līci.
Tivata – mūsdienu pilsēta ar lielisku krastmalu. Porto Montenegro jahtu ciematiņā, kas ir pilsētas daļa, var pavērot sniegbaltās jahtas, sākot ar vismazākajām un beidzot ar luksusa klases jahtām. Otru tik greznu vietu grūti atrast visā Adrijas piekrastē.
Atgriešanās apartamentos, nakts apartamentos.

 1. DIENA

Ekskursijas brauciens “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks” (ieejas biļete ~3 € tiek apmaksāta atsevišķi).
Melnkalnes ziemeļi nemaz nav līdzīgi piekrastes zonai. Tas ir augstu kalnu, tīru upju un klinšainu aizu apgabals.
Moračas upes kanjons ir dziļš un klinšains. Taras upes kanjons, turpretī, ir zaļāks un lēzens, kaut gan kalni šeit ir augstāki un ceļš vijas cauri kanjona sirdij. Tas ir dziļākais kanjons Eiropā un otrais dziļākais pasaulē! Tieši virs Taras upes atrodas slavenais Džurdževiča tilts. Tā augstums ir 172 m, no tilta paveras elpu aizraujoši skati uz upi, bet visdrosmīgākajiem būs iespēja traukties pa gaisa trosi virs aizas.
Pa ceļam redzēsiet gleznainus klosterus ar senām freskām un reliktus mežus.
Vietā, kur ceļš nonāk pie upes, atrodas mājīgie restorāniņi, kuros piedāvā nacionālos ēdienus un svaigi nozvejotas foreles.
Noslēdzošais ceļojuma punkts – Durmitoru Nacionālais parks. Neskartās dabas stūrītis ar kalnu pļavām un ledāju ezeriņiem. Tūristu maršrutam vistuvāk atrodas Melnais ezers. Tas sastāv no diviem nelieliem ezeriem, kurus savieno starpteka, tāpēc vietējie iedzīvotāji tos dēvē par “Kalnu acīm”. Ūdens ir ļoti tīrs un dzidrs, bet meža klajumus klāj meža zemenes. Pastaigājoties brīnumainajā klusajā mežā, grūti iedomāties, ka šī vieta atrodas gandrīz 1500 m virs jūras līmeņa.
Brīvs laiks.
Atgriešanās apartamentos. Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Brīvs laiks pie jūras. Dienas otrajā pusē brauciens uz Sakadaras ezeru un brauciens ar kuģīti (kuģītis tiek apmaksāts atsevišķi ~10 € un nodeva par iebraukšanu nacionālajā parkā ~ 4 €).
Atgriešanās apartamentos. Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Brīva diena pie jūras vai pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursiju Škodrā (Albānijā) papildu maksa 45 €.
Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs. p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120.000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā.
Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums (galvenā Romas – katoļu baznīca pilsētā). Pastaiga pa pilsētu: Skaistas, šauras ieliņas, kurās slejas 18.gs. divstāvu un trīsstāvu mājas. Pareizticīgo baznīcas (vienīgā Škodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģiskā triāde ir katrā Albānijas pilsētā, kur musulmaņu mošejas ir kaimiņos ar katoļu un pareizticīgo baznīcām. Tas arī parāda, cik liela harmonija valda starp dažādajām reliģijām.
Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Brīva diena pie jūras.
Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Brīva diena pie jūras vai pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursiju Dubrovnikā (papildu maksa 45 €).
Dubrovnika izskatās pēc pasakainās karalistes. Vēl viduslaikos, lai aizsargātu pilsētu no iebrucējiem, tai apkārt uzcēla aizsargmūri, kas nemainīgā izskatā ir saglabājies līdz mūsdienām. Pilsētas vēsturiskā daļa ir vislabākais senās arhitektūras paraugs reģionā. Pilis un katedrāles baroka, gotikas, renesanses stilā apbur ar savu neatkārtojamību. Neraugoties uz to, pilsētā kūsā dzīvība – pie cietokšņa sienām spēlējas bērni, šaurajās šķērsieliņās žāvējas veļa, bet vecāka gadagājuma ļaudis nesteidzīgi makšķerē zivis.
Un, protams, Dubrovnika ir slavena ar savām dekorācijām kinofilmām – būdama gan kā viduslaiku pilsēta, gan ievedot fantāzijas pasaulē. Un bodīšu skaitu, kas veltītas pasaulē slavenam seriālam, pat nevar nosaukt.

Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Agri no rīta numuriņu atbrīvošana.
Došanās uz lidostu.
Lidojums Podgorica – Rīga (~08:25-12:05)
Ierašanās Rīgā.

 

This post is also available in: Russian