PORTUGĀLE

Ceļojuma datumi un cenas:

01.06.2017-09.06.2017

€629+ ekskursiju pakete €199/ bez paketes  €799

21.09.2017-29.09.2017

€619+ ekskursiju pakete €199/ bez paketes  €789

12.10.2017-20.10.2017

€599+ ekskursiju pakete €199/ bez paketes  €769


PROGRAMMA

1 DIENA

Satikšanās lidostā. Lidojums uz Madridi. Transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīca.

2 DIENA

Brokastis. Ekskursija Madridē.

Madride – ievērojama pilsēta, galvaspilsēta un Spānijas sirds. Tā ir neaprakstāmi skaista pilsēta ar lielu dažāda laikmeta burvīgo piļu skaitu, lieliskiem parkiem un apburošām ūdenstrūklakām. Ģeniālie pasaules slaveno mākslinieku darinājumi, tādu kā Djego Velaskess, Fransisko Goja, Rembranta, Ticiāna, rotā Prado muzeja zāles.

Prado muzejs ir viens no ievērojamākiem Madridas apskates objektiem, kas ik gadu vilina miljoniem tūristu. Jebkurš cilvēks, kas ir apmeklējis Madridi, ilgi paliks iespaidā, pateicoties pilsētas kultūras un vēsturiskam mantojumam, kā arī spilgtiem svētkiem, kas dāvā prieku un optimismu uz ilgu laiku.

Brīvais laiks. Iespēja apmeklēt Prado muzeju, Karaļnamu vai mūsdienu mākslas Muzeju. Nakts viesnīcā Madrides apkārtnē.

3 DIENA

Brokastis. Dodamies uz Portugāli.

Pa ceļam būs apstāšanās pauze Spānijas vienā no senākajām pilsētām – Salamanka.

Salamanka tiek dēvēta par Zelta pilsētu (La Dorada) un kā vieno no visskaistākajām renesanses pilsētām Eiropā. Salamanka – provinces galvaspilsētā ar tādu pašu vārdu. Šī senākā apmešanās vieta atrodas Kastīlija un Leona autonomajā apgabalā un iedzīvotāju skaits ir 170.000 cilvēku. Pastaigas laikā pa pilsētu redzēsiet slaveno „Gliemežvāku māju”, Sv. Martina baznīcu, Salamankas universitātes bibliotēkas noformējumu plateresko stilā. Tāpat Jums būs iespēja aplūkot Veco un Jauno katedrāli. Vecajā katedrālē darbojas muzejs. Īpašu uzmanību jāvelta arī Salamankas Universitātei, kas ir pats senākais Spānijā.

Salamanka neatstās vienaldzīgu nevienu!

Pastaiga pilsētā. Pārbrauciens uz Portugāli. Ierašanās Portu. Izmitināšana viesnīcā.

4 DIENA

Brokastis. Ekskursija Porto pilsētā.

Ceļojums Portugāles ziemeļos būs nepilnīgs, ja neiekļaut tajā stiprināta vīna darītavu apmeklējumu. Visas ceļa zīmes virzīs Jūs uz Porto. Porto – otra pēc nozīmīguma un teritorijas pilsēta pēc Lisabonas. Portu ir izvietojusies līdzās Douru upes ietekai Atlantijas okeānā. Tā tiek dēvēta par Ziemeļportugāles galvaspilsētu, un no šī vārda ir cēlies visas valsts nosaukums. Portu tiek uzskatīta par vienu no senākajām cilvēku apdzīvotajām vietām Eiropā, un tās vēsturiskā daļa 1996. gadā tika iekļauta UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Porto vēsturiskajā centrā saglabājušās daudzas celtnes – it īpaši sakrāla rakstura, kuru dekorējumos atrodami grezni barokālā stila greznojumi. Zeltā rotātas ir Sao Francisco un Santa Clara baznīcas.

Portu katedrāle, savukārt, ir viens no vecākajiem un nozīmīgākajiem romāņu arhitektūras pieminekļiem Portugālē.

Brīvais laiks vai iespēja doties pastaigā ar kuģīti pa Douras upi (pēc vēlēšanās par pap. maksu), no kuras paveras burvīgs skats uz pilsētu. Kuģītis peld zem visiem tiltiem, kas ir pāri upei. Viens no tiltiem ir veidots pēc Eifeļa projekta, kurā var saskatīt līdzību ar Eifeļa torni Parīzē.

Programmas noslēgumā Sv. Katerīnas tirgus ielā Jūs sagaida gardas nacionālās pusdienas slavenajā Portu restorānā (par pap. maksu).

Mēs piedāvājam slavenā zaļā Portugāles vīna – Vinho Verde degustāciju senajā XVII gadsimta ģimenes muižā (pēc pieprasījuma par papildus maksu 20 eiro, minimālais dalībnieku skaits 30 cilv.). Ražotie šajā muižā sieri būs lielisks papildinājums Portugāles vīniem, savukārt vīnu muzejā varēs iepazīties ar bagāto vēsturi Portugāles vīna kartē un pastaigāties ciedru dārzā.

Nakts viesnīcā.

5 DIENA

Brokastis. Apskates ekskursija Koimbra – Fatima – Batalja.

Mūsu ceļojumu mēs sāksim ar pilsētas Koimbra apmeklējumu. Šeit ir pirmā un vecākā Universitāte Portugālē. Universitātes pērle – dekorēts ar zelta apmetumu bibliotēka «Joanina», barokas stilā, kuru var apmeklēt par papildus samaksu (ieejas maksa muzejā 9 € / pers).

Vēlāk mūs sagaida Fatima, pilsēta, kura šodien piesaista tūkstošiem svētceļnieku no visas pasaules. Pilsēta slēpj trīs noslēpumus, kurus mēs centīsimies atklāt mūsu ceļojumā. Nākamā vieta, kuru mēs apskatīsimies būs Bataljas pilsēta, kurā atrodas klosteris Santa Maria da Vitoria – viens no lielākajiem šedevriem gotikas stilā Eiropā. 1385. gadā bija nozīmīgs notikums – portugāļi ieguva no Kastīlijas karaļa tiesības uz neatkarību. Pirms kaujas, Žoao I deva zvērestu veidot klosteri un noturēja savu solījumu. Bataljas kaujas klosteris tagad ir aizsargāts kā Pasaules mantojuma piemineklis.

Izmitināšana viesnīcā. Nakts viesnīcā.

6 DIENA

Brokastis.

Mūsu ceļojums turpinās. Ceļš turpinās uz Rokas ragu. Roka rags ir 144 m augsta granīta klints, kuras galā ierīkots skatu laukums, bet pa gravu iespējams nokāpt arī klints piekājē un izbaudīt okeāna varenumu.

Mēs ceram, ka Jūs novērtēsiet lieliskos Kaškaišas un Eštorilas kūrortus, kurus ir iecienījuši aristokrāti visā pasaulē, kas atrodas uz rietumiem no Lisabonas. Luksusa villas, pludmales, lielas viesnīcas, smalki restorāni, pasaules klases golfa laukumi, viens no slavenākajiem kazino Eiropā, kā arī gleznainā klints „Velna rīkle”.

Šajā dienā, mēs piedāvājam Jums ceļojumu uz Sintru. Senāk Portugāles valdnieki ne tikai uzcēla Sintrā elegantas un ekstravagantas pilis, bet arī radīja daudzus noslēpumus vietējo bagātnieku dzīvē. Jūs sagaida senas šauras ieliņas, daudzas kafejnīcas un restorāni, kur Jums piedāvās nogaršot vietējās konditorejas izstrādājumus ar zīmolu „keižadaš”, mazie veikali ar suvenīriem, ko darina vietējie amatnieki.

Brīvais laiks suvenīru iegādei un pusdienām.

Pēc pusdienām mēs dodamies uz Lisabonu. Starp Eiropas galvaspilsētām, Lisabona vienmēr ir izcēlusies ar savu eleganci un greznību, iespējams sakarā ar nošķirtību no rosīgās dzīves Parīzē un Romā, vai arī pateicoties portugāļu mentalitātei. Pilsēta ir tik unikāla un atšķirīga, kas valdzina no pirmā acu uzmetiena. Lejupejoša no pakalniem baltā pilsēta vienmēr ir pārpludināta ar saules gaismu. Lisabonā praktiski nav sliktu laika apstākļu, iedzīvotājiem un viesiem Lisabonā labs garastāvoklis ir garantēts!

Brīvais laiks. Atgriešanās viensīcā. Nakts viesnīcā.

7 DIENA

Brokastis. Ekskursija Lisabonas vecpilsētā.

Lisabona – kontrastu pilsēta. Ekskursijas laikā apmeklēsim Baiša un Alta rajonus. Šeit blakus kopā ar Romas mantojumu sadzīvo futūrisms. Mēs nokļūsim parkā Eduardo 7 novērošanas klājā, apskatīsimies marķīza Pombala laukumu, apmeklēsim galveno Tirdzniecības teritoriju un Vecos Alfamas kvartālus, Katedrāli Se, Maria II teātri un Sv. Dominika katedrāli, pastaigāsimies pa seno Augusta ielu, redzēsim Santa Žusta liftu. Ieklausīsimies pilsētas čukstus un mēģināsim sajust tās garu.

Brīvais laiks Lisabonā. Nakts viesnīcā.

8 DIENA

Brokastis. Došanās uz Meridu. Ekskursija Meridā.

Merida – pilsēta ar divi tūkstoši gadu senu vēsturi, slavena ar saviem seno romiešu arhitektūras pieminekļiem. Vēsturiskas vietas šajā pilsētā kalpo kā seno romiešu varas un graciozitātes apstiprinājums.

Brīvais laiks. Pārbrauciens uz Toledo. Izmitināšana viesnīcā. Nakts viesnīcā.

9 DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana. Brīvais laiks vai pastaigas ekskursija Toledo pilsētā (pēc vēlēšanās par pap. maksu).

1986.gadā Toledo vēsturiskais centrs bija iekļauts UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Taču ne tikai šis fakts padara Toledo par vietu, kur ir jāpavada vismaz viena diena. Vēsturisko ieliņu labirints regulāri pārsteidz un ir dāsns uz dažādiem negaidītiem notikumiem. Patīkami ir tas, ka Toledo ir praktiski neiespējami apmaldīties, pat, ja ļoti gribētos. Lai šķērsotu visu vēsturisko pilsētas daļu, būtu nepieciešams ne vairāk kā trīs ceturtdaļas no stundas.

Ir pietiekami vienkārši virzīties uz augšu, lai izietu uz centrālo Plaza de Zocodover laukumu. Nav iespējams aizbraukt prom no Toledo bez suvenīra. Lielu popularitāti šodien, kā arī senā pagātnē iemanto Damasquinado tehnika – īpaši apzeltīti rotājumi un nelielas gleznas uz melna metāla fona – pats pazīstamākais suvenīrs no Toledo.

Liela restorānu variācija piedāvās Jums gardas pusdienas. Tradicionāls ēdiens skaitās irbe, savukārt desertā obligāti nogaršojiet marcipānu.

Kulminācija atpūtai Toledo pilsētā būs aizraujošā panorāma uz senpilsētu no straujas upes Taho kraujas. Tie ir paši skaistākie skati uz Toledo, kas mums ir pazīstami, pateicoties El Greko gleznām.

Transfērs uz lidostu. Lidojums uz Rīgu.


Cenā iekļauts:

 • lidojums Rīga – Madride – Rīga
 • rokas bagāža 1 soma līdz 8 kg
 • nododamā bagāža līdz 20 kg
 • grupas vadītāja pakalpojumi visa ceļojuma laikā
 • transporta pakalpojumi
 • izmitināšana viesnīcās *** 8 naktis ar brokastīm.

Ja Jūs ceļojiet viens obligāta piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu – 120 EUR.


Ekskursiju pakete (9 ekskursijas) – €199:

 • apskates ekskursijas Madridā,
 • apskates ekskursijas Porto
 • apskates ekskursijas Koimbrā
 • apskates ekskursijas Fatimā
 • apskates ekskursijas Bataljā
 • apskates ekskursijas Kaškaišā
 • apskates ekskursijas Eštorilā
 • apskates ekskursijas Lisabonā
 • brauciens uz Roka ragu

Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.

Ekskursiju secība var mainīties.

Ieejas biļetes apskates objektos un citi papildus maksas pakalpojumi tiek apmaksāti ceļojuma laikā.


Pēc vēlēšanās tiek apmaksāts:

 • Ekskursija Toledo – € 15
 • Ekskursija Meridā – € 15
 • Pastaigas kruīze ar kuģīti Porto – € 10
 • Brauciens uz vīna degustāciju muižā – € 20
 • Degustācija – € 10

Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.

Grupas vadītājs – latviešu un krievu valodā.

Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam noteikt 1-2 dienas pirms ceļojuma.