Portugāle – Spānija

spain-portugale


Ceļojuma datumi un cenas:

26.03 – 04.04.2017
Cena+ekskursiju pakete 599 EUR, cena bez eksijas paketes 729 EUR

30.04 – 09.05.2017
Cena+ekskursiju pakete 619 EUR, cena bez eksijas paketes 749 EUR

Ekskursiju pakete cena: 199 EUR

Ceļojuma ilgums: 10 dienas


PROGRAMMA

1. DIENA

Satikšanās lidostā. Izlidošana uz Barselonu. Lidojums Rīga – Barselona. Ielidošana Barselonā. Pārbrauciens uz Saragosu. Brīvais laiks.Izmitināšana viesnīcā Saragosas apkārtnē.

2. DIENA

Brokastis. Ekskursija Saragosā.

Saragosa intriģē un apbur: jebkurā dienas laikā un stundā šeit katrs atradīs sev stūrīti un nodarbošanos. Katra no kultūrām – romiešu, kristiešu, arābu un ebreju, kas kādreiz valdīja pilsētā, ieviesa savas korekcijas gan pilsētas dibināšanā, gan pilsētas attīstībā un tās pastāvēšanā, kādu 650000 pastāvīgie pilsētas iedzīvotāji un tūkstošiem pasaules iedzīvotāju pazīst mūsdienās. Jebkura ēka Saragosā faktiski ir piemineklis konkrētam laikmetam, kā piemēram, kristiešu La Seu katedrāle un El Pilar bazilika, vai arābu Aljaferia pils – musulmaņu kultūras šedevrs. Saragosa ir neliela pilsēta, visi ievērojamākie objekti ir koncentrēti pilsētas centrā. Iesakām apmeklēt Pilar laukumu, kurā ir izvietoti daudzi uzmanības vērti Saragosas objekti.

Pārbrauciens uz Madridi. Madride – ievērojama pilsēta, galvaspilsēta un Spānijas sirds. Tā ir neaprakstāmi skaista pilsēta ar lielu dažāda laikmeta burvīgo piļu skaitu, lieliskiem parkiem un apburošām ūdenstrūklakām. Ģeniālie pasaules slaveno mākslinieku darinājumi, tādu kā Djego Velaskess, Fransisko Goja, Rembranta, Ticiāna, rotā Prado muzeja zāles. Prado muzejs ir viens no ievērojamākiem Madridas apskates objektiem, kas ik gadu vilina miljoniem tūristu. Jebkurš cilvēks, kas ir apmeklējis Madridi, ilgi paliks iespaidā, pateicoties pilsētas kultūras un vēsturiskam mantojumam, kā arī spilgtiem svētkiem, kas dāvā prieku un optimismu uz ilgu laiku. Brīvais laiks. Iespēja apmeklēt Prado muzeju, Karaļnamu vai mūsdienu mākslas Muzeju. Nakts viesnīcā Madrides apkārtnē.

3. DIENA

Brokastis. Dodamies uz Portugāli.

Pa ceļam būs apstāšanās pauze Spānijas vienā no senākajām pilsētām – Salamanka.
Salamanka tiek dēvēta par Zelta pilsētu (La Dorada) un kā vieno no visskaistākajām renesanses pilsētām Eiropā. Salamanka – provinces galvaspilsētā ar tādu pašu vārdu. Šī senākā apmešanās vieta atrodas Kastīlija un Leona autonomajā apgabalā un iedzīvotāju skaits ir 170.000 cilvēku. Pastaigas laikā pa pilsētu redzēsiet slaveno „Gliemežvāku māju”, Sv. Martina baznīcu, Salamankas universitātes bibliotēkas noformējumu plateresko stilā. Tāpat Jums būs iespēja aplūkot Veco un Jauno katedrāli. Vecajā katedrālē darbojas muzejs. Īpašu uzmanību jāvelta arī Salamankas Universitātei, kas ir pats senākais Spānijā.
Salamanka neatstās vienaldzīgu nevienu! Pastaiga pilsētā. Pārbrauciens uz Portugāli. Ierašanās Portu. Izmitināšana viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis. Ekskursija Porto pilsētā.

Ceļojums Portugāles ziemeļos būs nepilnīgs, ja neiekļaut tajā stiprināta vīna darītavu apmeklējumu. Visas ceļa zīmes virzīs Jūs uz Porto. Porto – otra pēc nozīmīguma un teritorijas pilsēta pēc Lisabonas. Portu ir izvietojusies līdzās Douru upes ietekai Atlantijas okeānā. Tā tiek dēvēta par Ziemeļportugāles galvaspilsētu, un no šī vārda ir cēlies visas valsts nosaukums. Portu tiek uzskatīta par vienu no senākajām cilvēku apdzīvotajām vietām Eiropā, un tās vēsturiskā daļa 1996. gadā tika iekļauta UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Porto vēsturiskajā centrā saglabājušās daudzas celtnes – it īpaši sakrāla rakstura, kuru dekorējumos atrodami grezni barokālā stila greznojumi. Zeltā rotātas ir Sao Francisco un Santa Clara baznīcas.

Portu katedrāle, savukārt, ir viens no vecākajiem un nozīmīgākajiem romāņu arhitektūras pieminekļiem Portugālē.  Brīvais laiks vai iespēja doties pastaigā ar kuģīti pa Douras upi (pēc vēlēšanās par pap. maksu), no kuras paveras burvīgs skats uz pilsētu. Kuģītis peld zem visiem tiltiem, kas ir pāri upei. Viens no tiltiem ir veidots pēc Eifeļa projekta, kurā var saskatīt līdzību ar Eifeļa torni Parīzē.

Programmas noslēgumā Sv. Katerīnas tirgus ielā Jūs sagaida gardas nacionālās pusdienas slavenajā Portu restorānā (par pap. maksu). Mēs piedāvājam slavenā zaļā Portugāles vīna – Vinho Verde degustāciju senajā XVII gadsimta ģimenes muižā (pēc pieprasījuma par papildus maksu 20 eiro, minimālais dalībnieku skaits 30 cilv.). Ražotie šajā muižā sieri būs lielisks papildinājums Portugāles vīniem, savukārt vīnu muzejā varēs iepazīties ar bagāto vēsturi Portugāles vīna kartē un pastaigāties ciedru dārzā. Nakts viesnīcā.

5. DIENA

Brokastis. Apskates ekskursija Koimbra – Fatima – Batalja.

Mūsu ceļojumu mēs sāksim ar pilsētas Koimbra apmeklējumu. Šeit ir pirmā un vecākā Universitāte Portugālē. Universitātes pērle – dekorēts ar zelta apmetumu bibliotēka «Joanina», barokas stilā, kuru var apmeklēt par papildus samaksu (ieejas maksa muzejā 9 € / pers).

Vēlāk mūs sagaida Fatima, pilsēta, kura šodien piesaista tūkstošiem svētceļnieku no visas pasaules. Pilsēta slēpj trīs noslēpumus, kurus mēs centīsimies atklāt mūsu ceļojumā. Nākamā vieta, kuru mēs apskatīsimies būs Bataljas pilsēta, kurā atrodas klosteris Santa Maria da Vitoria – viens no lielākajiem šedevriem gotikas stilā Eiropā. 1385. gadā bija nozīmīgs notikums – portugāļi ieguva no Kastīlijas karaļa tiesības uz neatkarību. Pirms kaujas, Žoao I deva zvērestu veidot klosteri un noturēja savu solījumu. Bataljas kaujas klosteris tagad ir aizsargāts kā Pasaules mantojuma piemineklis. Izmitināšana viesnīcā. Nakts viesnīcā.

6. DIENA

Brokastis. Mūsu ceļojums turpinās. Ceļš turpinās uz Rokas ragu.

Roka rags ir 144 m augsta granīta klints, kuras galā ierīkots skatu laukums, bet pa gravu iespējams nokāpt arī klints piekājē un izbaudīt okeāna varenumu. Mēs ceram, ka Jūs novērtēsiet lieliskos Kaškaišas un Eštorilas kūrortus, kurus ir iecienījuši aristokrāti visā pasaulē, kas atrodas uz rietumiem no Lisabonas. Luksusa villas, pludmales, lielas viesnīcas, smalki restorāni, pasaules klases golfa laukumi, viens no slavenākajiem kazino Eiropā, kā arī gleznainā klints „Velna rīkle”.

Šajā dienā, mēs piedāvājam Jums ceļojumu uz Sintru.

Senāk Portugāles valdnieki ne tikai uzcēla Sintrā elegantas un ekstravagantas pilis, bet arī radīja daudzus noslēpumus vietējo bagātnieku dzīvē. Jūs sagaida senas šauras ieliņas, daudzas kafejnīcas un restorāni, kur Jums piedāvās nogaršot vietējās konditorejas izstrādājumus ar zīmolu „keižadaš”, mazie veikali ar suvenīriem, ko darina vietējie amatnieki.
Brīvais laiks suvenīru iegādei un pusdienām.

Pēc pusdienām mēs ejam uz Lisabonu. Starp Eiropas galvaspilsētām, Lisabona vienmēr ir izcēlusies ar savu eleganci un greznību, iespējams sakarā ar nošķirtību no rosīgās dzīves Parīzē un Romā, vai arī pateicoties portugāļu mentalitātei. Pilsēta ir tik unikāla un atšķirīga, kas valdzina no pirmā acu uzmetiena. Lejupejoša no pakalniem baltā pilsēta vienmēr ir pārpludināta ar saules gaismu. Lisabonā praktiski nav sliktu laika apstākļu, iedzīvotājiem un viesiem Lisabonā labs garastāvoklis ir garantēts! Brīvais laiks. Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis. Ekskursija Lisabonas vecpilsētā.

Lisabona – kontrastu pilsēta. Ekskursijas laikā apmeklēsim Baiša un Alta rajonus. Šeit blakus kopā ar Romas mantojumu sadzīvo futūrisms. Mēs nokļūsim parkā Eduardo 7 novērošanas klājā, apskatīsimies marķīza Pombala laukumu, apmeklēsim galveno Tirdzniecības teritoriju un Vecos Alfamas kvartālus, Katedrāli Se, Maria II teātri un Sv. Dominika katedrāli, pastaigāsimies pa seno Augusta ielu, redzēsim Santa Žusta liftu. Ieklausīsimies pilsētas čukstus un mēģināsim sajust tās garu. Brīvais laiks. Dienas otrajā pusē došanās uz Spāniju, ierašanās vēlu vakarā Toledo. Izmitināšana viesnīcā. Nakts viesnīcā.

8. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana. Pastaigas ekskursija Toledo pilsētā (pēc vēlēšanās par pap. maksu).
1986. gadā Toledo vēsturiskais centrs bija iekļauts UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Taču ne tikai šis fakts padara Toledo par vietu, kur ir jāpavada vismaz viena diena. Vēsturisko ieliņu labirints regulāri pārsteidz un ir dāsns uz dažādiem negaidītiem notikumiem. Patīkami ir tas, ka Toledo ir praktiski neiespējami apmaldīties, pat, ja ļoti gribētos. Lai šķērsotu visu vēsturisko pilsētas daļu, būtu nepieciešams ne vairāk kā trīs ceturtdaļas no stundas.

Ir pietiekami vienkārši virzīties uz augšu, lai izietu uz centrālo Plaza de Zocodover laukumu. Nav iespējams aizbraukt prom no Toledo bez suvenīra. Lielu popularitāti šodien, kā arī senā pagātnē iemanto Damasquinado tehnika – īpaši apzeltīti rotājumi un nelielas gleznas uz melna metāla fona – pats pazīstamākais suvenīrs no Toledo.
Liela restorānu variācija piedāvās Jums gardas pusdienas. Tradicionāls ēdiens skaitās irbe, savukārt desertā obligāti nogaršojiet marcipānu.
Kulminācija atpūtai Toledo pilsētā būs aizraujošā panorāma uz senpilsētu no straujas upes Taho kraujas. Tie ir paši skaistākie skati uz Toledo, kas mums ir pazīstami, pateicoties El Greko gleznām.
Pārbrauciens uz Valensiju pēc pusdienām. Vakarā ierašanās Valensijā. Izmitināšana viesnīcā Valensijas apkārtnē.

Brīvais laiks vai Flamenko šova apmeklējums (pēc vēlēšanās par pap. maksu). Daudzi cilvēki uz jautājumu ar ko viņiem asociējas Spānija, noteikti atbildēs ar sangriju, sauli un, protams, flamenko dejām. Spilgta, krāšņa un kaislīga deja neatsās vienaldzīgu un dāvās pozitīvas emocijas visam vakaram.

9. DIENA

Brokastis. Brīvais laiks vai ekskursijas brauciens uz Valensiju (pēc vēlēšanās par pap. maksu).

Valensija ir lieliska vieta tūrismam jebkurā gada laikā. Tā ir viena no skaistākajām pilsētām Vidusjūras krastā. Tā ir 3.lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita aiz Madrides un Barselonas. Vietējā osta ir 2. lielākā valstī. Pilsētas vēsturisks mantojums ir milzīgs. Ko tik vien nozīmē Valensijas katedrāle, kas tika uzcelta vēl XIII gadsimtā.

Valensija ir slavena ar tradicionālajiem Falles svētkiem, kurā tiek sadedzinātas milzīgas dažāda sižeta papjē-mašē lelles, ar savu tradicionālo paelju un horchata (bezalkoholisks dzēriens, ko gatavo no riekstiem, ūdens un cukura) un ultramoderno Santjago Kalatravas projektēto Mākslas un Zinātnes pilsētu. UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauta gotiskā Valensijas Zīda birža. Pilsēta ir pazīstama arī kā jūgendstila centrs. Šeit ir ļoti maigs klimats, kas padara Valensiju par īpaši iecienītu tūristu pilsētu. Obligāti nogaršojiet paelju, vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka garšīgākās paeljas kā Valensijā nav vairs nekur. Pārbrauciens uz Barselonu. Izmitināšana viesnīcā. Nakts viesnīcā.

10. DIENA

Brokastis. Ekskursijas brauciens uz Barselonu ar Guelja parka, apskates laukuma Montžuika apmeklējumu (pēc vēlēšanās par pap. maksu).

Barselona – otra lielākā Spānijas ostas pilsēta un Katalonijas galvaspilsēta, kura pazīstama jau kopš antīkajiem laikiem. Tevi sagaida aizraujoša ekskursija pa vecpilsētu ar gotiskā kvartāla apmeklējumu. Šis kvartāls būtībā ir šauru viduslaiku ieliņu labirints, kuru platums reizēm nepārsniedz 2-3 metrus. Te atrodas dažādas kafejnīcas, bāri, restorāni, kā arī veikali un, protams, slavenā Barselonas katedrāle, kas celta greznajā gotiskajā stilā. Varēsi pastaigāties pa La Rambla – galveno gājēju ielu Barselonā, kuras apmeklējums ir savdabīgs rituāls visiem pilsētas viesiem. La Rambla sākas Katalonijas laukumā un beidzas pie slavenā pieminekļa Kristoforam Kolumbam. La Rambla ir piedzīvojums, kurā ik dienu piedalās daudzi tūristi, pilsētnieki, vietējie puķu audzētāji un suvenīru pārdevēji, mākslinieki, mīmi, aktieri, mūziķi un daudzi citi. Šeit katru dienu valda neparasta atmosfēra. Brīvais laiks. Transfērs uz lidostu. Lidojums Barselona – Rīga.


Cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga – Barselona – Rīga
 • Rokas bagāža līdz 8 kg
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visa ceļojuma laikā
 • Transporta pakalpojumu nodrošinājums
 • Dzīvošana 3***  viesnīcās, 9 naktis ar brokastīm, divvietīga izmitināšana numura

Lidojumu laiki var mainīties.

Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numurā – €120


Ekskursiju pakete (10 ekskursijas) – €199:

 • Ekskursija Saragosā
 • Ekskursija Madridā
 • Ekskursija Porto
 • Ekskursija Koimbrā
 • Ekskursija Fatimā
 • Ekskursija Bataljā
 • Ekskursija Kaškaišā
 • Ekskursija Eštorilā
 • Ekskursija Lisabonā
 • Brauciens uz Roka ragu

Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.
Ekskursiju secība var mainīti.


Papildus pakalpojumi:

 • Ekskursijas brauciens uz Valensiju – €30
 • Flamenko šova apmeklējums ar vakariņām – €25
 • Ekskursijas brauciens uz Barselonu ar Guelja parka un apskates laukuma Montžuika apmeklējumu – €35
 • Pastaigas kruīze ar kuģīti Porto – €10
 • Brauciens uz vīna muižu – €20
 • Degustācija –  €10

Svarīga informācija:

Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.

Grupas vadītājs – latviešu un krievu valodā.

Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību, neizmainot programmas saturu.

Ieejas biļetes apskates objektos un citi papildus maksas pakalpojumi tiek apmaksāti ceļojuma laikā.

Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam noteikt 1-2 dienas pirms ceļojuma.