Aviotūre uz Itāliju

Milana, Verona, Venēcija, Florence, Roma, Vatikāna, Gardas ezers, Toskāna, Rimini

ITALY


Ceļojuma datumi:
03.12-10.12.2018 STOP SALE
Ceļojuma ilgums:
8 dienas
Ceļojuma cena:

315 EUR   249 EUR            AKCIJA!

Ekskursiju un transporta pakete (pēc vēlēšanās):
189 EUR

Ceļojuma programma.

1. diena
Tikšanās Rīgas lidostā ~12:45.
Lidojums Rīga-Bergamo (Milāna) (plkst. ~14:50 ) . Ceļš uz Bergamo. Brīvs laiks. Jums būs iespēja patstāvīgi apskatīt pilsētu un ieturēt vakariņas.
Ceļš uz viesnīcu Milānas apkārtnē.
Nakts viesnīcā.

2. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Milāna un Verona: divas Itālijas pilsētas, divas realitātes.
Milāna – Itālijas darījuma un industriālā pilsēta, kā arī Eiropas modes noteicēja. Milāna ne reizi vien ir bijusi Romas Impērijas galvaspilsēta. Šodien Milāna ir pasaules modes un dizaina galvaspilsēta, visdinamiskāk attīstītā pilsēta. Milāna ir bagātīgākā kultūras pieminekļu glabātuve.
Šekspīrs reiz rakstīja: „Nav pasaules aiz Veronas vārtiem”. Un Veronas iedzīvotājiem šī frāze ir nenoliedzama patiesība. Pilsētas mūri uzticami glabā noslēpumus un leģendas par drosmīgiem kareivjiem, stāstus par laimīgu un traģisku mīlu. Viens no tiem vēsta par Romeo un Džuljetu un padarīja Veronu slavenu kā visromantiskāko pasaules pilsētu, pārvēršot to par visu mīlnieku galvaspilsētu.
Ceļš uz viesnīcu „Living Place” **** Buloņas apkārtnē.
Nakts viesnīcā.

3.diena
Brokastis.
Ekskursija uz Florenci (~5 EUR izdevumi sabiedriskajam transportam) (iebraukšanas nodeva Pizā-3 €).
Florence — viena no skaistākajām Itālijas pilsētām un „Eiropas kultūras galvaspilsēta”. Botičelli „Venēra”, Mikelandželo „Dāvids” un neskaitāmas Renesanses laikmeta pilis – tā ir Florences vizītkarte. Šīs pilsētas nelielajā platībā ir tik daudz šedevru un mākslas darbu kā nekur citur pasaulē. Te nevar spert nevienu soli, lai neuskrietu kādam vēsturiskam piemineklim ar īpašu vēsturi.
Ekskursija uz Pizu (iebraukšanas nodeva Pizā – 3 €).
Piza ir neliela Itālijas pilsēta, kas atrodas līdzenumā starp Pizano kalniem un Ligūrijas jūru. Tajā mīt 100 000 iedzīvotāju. Pilsētas nosaukums cēlies no vārda ”рisae”, kas nozīmē “upes grīva”. Tā ir slavena ar arhitektūras ansambli, kura pērle ir viena no Itālijas vizītkartēm – krītošais Pizas tornis. Tūkstošiem tūristu no visas pasaules katru gadu dodas to apskatīt. Pizā ir arī citi arhitektūras šedevri. Dievnama ansamblim Brīnumu laukumā (Pizza dei Miracoli) nav līdzvērtīga visā pasaulē. Trīs ēkas no žilbinoši baltā marmora atrodas pilsētas centrā: centrā – Santa Maria madžore, kas slavena ar saviem izmēriem, rietumos – skaists baptistērijs, dievnams Duomo di Pisa ar spārnoto lauvu uz jumta.
Atgriešanās viesnīcā.

4.diena
Brokastis (tūristiem, kas dodas ekskursijā, brokastis tiek iedotas līdzi).
No rīta ekskursija uz Romu un Vatikānu (papildu maksa 45 €+ ieejas biļetes).
Roma – Itālijas galvaspilsēta un viena no apmeklētākajām Eiropas pilsētām, galvenais politiskais, kultūras, ekonomikas centrs, atklājumu pilsēta. Oficiālās kultūras valodas – latīņu valoda. Vatikāns atrodas netālu no Itālijas galvaspilsētas Romas un tas aizņem tikai 0,44 m2 lielu teritoriju. Valsts sastāv no vienas pilsētas, kas izveidota ar Romas katoļu baznīcas un Itālijas piekrišanu 1929. gada 11.februārī. Vatikānā atrodas īpašas uzmanības cienīgas rezidences, kas uzceltas par godu katram no pāvestiem. Vatikāns ir pilsēta-muzejs zem klajas debess, kur ik uz soļa sastopams mākslas darbs.
Atgriešanās viesnīcā.

5.diena
Brokastis.
Ekskursijas brauciens uz Venēciju (papildu maksa 15 € motorkuģītis + 5 € -iebraukšanas nodeva). Venēcija… Līdzīgas pilsētas vairs nav pasaulē. Uz pāļiem celta, šī pilsēta it kā planē virs lagūnas caurspīdīgajā gaisā, kas ir piepildīts ar saules gaismu vai rēgojas cauri smalkajam lietus tīklam, kā vecā meistara gravīra. Arhitektūras mākslas darbi, kurus neticamā veidā grūti apbūvētajā vietā ir izveidojušas daudzas paaudzes, veido vienīgo savā veidā harmoniju ar ūdeni.

Šo pilsētu droši var saukt par pilsētu-muzeju. Te uz katra soļa ir aizgājušo gadsimtu pieminekļi, šedevri un citi apskates objekti. Piemēram, slavenie tilti: „Zelta tilts”, „Nopūtu tilts” un „Mainītāju tilts”, Dodžu pils, bibliotēka, Pulksteņu Tornis, zvanu tornis Kampanille ar skatu laukumu, varenais Arsenāla komplekss, Santa Maria della Salute katedrāle, Frari baznīca, tirdzniecības iela Merčerija. Lielākā daļa Venēcijas ieliņu-kanālu ir tik šauras, ka pretējo māju sienas var viegli aizsniegt, bet pašu ēku augstums ir līdzvērtīgs 7 stāviem. Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

6.diena
Brokastis. Ekskursijas brauciens „Buloņa-Rimini-Sanmarīno”.

Buloņa — ne tikai dzīvošanai viskomfortablākā pilsēta Itālijā, bet arī svarīgākais kultūras centrs, kurā jau 1088. gadā tika dibināta pirmā universitāte Eiropā, kur dzimst mūsdienīga jurisprudence un medicīna. Te strādāja Rafaēls, Mikelandželo un topošais Uspenskas katedrāles dibinātājs Maskavas Kremlī — Aristotelis Fioravanti. Te var stundām ilgi klīst pa garām galerijām, pie reizes uzkāpjot vienā no visaugstākajām viduslaiku torņiem Itālijā. Svarīgi ir tas, ka tieši Buloņa ir Itālijas kulinārijas galvaspilsēta, kas pasaulei uzdāvināja mājas nūdeles tagliatelle, pinjoleto vīnu un Boloņas mērci.

Romanja — visviesmīlīgākais reģions Itālijā, kur 2000 gadu atpakaļ piestāja kuģi no visas Vidusjūras rajona , viduslaikos — nāca svētceļotāji no visas Eiropas, bet mūsdienās atpūšas miljoniem cilvēku no visas pasaules. Tikai nedaudzi zina, ka Rimini — visslavenākajā Romanjas pilsētā — izņemot pludmales un simtiem viesnīcu atrodas vissenākā romiešu triumfa arka, pirmā pilsētas bibliotēka un pirmā Renesanses laika katedrāle. Un pat ne visi vietējie iedzīvotāji zina par to, ka tiltam Tibērija 2014. gadā apritēja 2000 gadu, bet pilsētas centrālajā ielā dzīvojis un mācījies 20 gds. režisors Federiko Fellīni.

Pavisam blakus Rimini atrodas unikāla vieta — Sanmarīno, kas ir vissenākā Eiropas republika, kuras valsts iekārta ir iekļauta UNESCO sarakstā. 500 000 viesiem, kas katru gadu te atbrauc, ir iespēja nogaršot populāros Sanmarīno liķierus un apmeklēt vietējas bodītes, kuru preces netiek apliktas ar nodevu, kā arī personīgi pārliecināties par to, ka Sanmarīno dēvē par Eiropas balkonu, pateicoties elpu aizraujošiem dabas skatiem, kas paveras no 700 metru augstuma. Turklāt, tieši uz šejieni, pie Sanmarīno Republikas dibinātāja pīšļiem atbrauc kristiešu svētceļotāji no visas pasaules, kuru vidū ir Romas pāvesti un pareizticīgie mācītāji.
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

7 diena.
Brokastis. Pēc vēlmes, gastronomiskā tūre Toskānas reģionā, kur apmeklēsim Sienu un Sandžiminjano (papildu maksa 25 EUR+ ieejas biļetes, degustācija).

Toskāna — tas ir ne tikai visslavenākais mūsu planētas nostūris, bet arī skaistuma, UNESCO pilsētu, labāko Itālijas vīnu un ainavu dizaina meistaru sakoncentrējums. Šī reģiona divas pērles ir pilsētas Siena un Sandžiminjano.

Siena – Toskānas provinces centrs un viena no skaistākajām Itālijas pilsētām, kas savās šaurajās ieliņās ir saglabājusi viduslaiku atmosfēru. Lielāka daļa Sienas celtņu datējas ar 13.-14. gds. Galvenais Sienas laukums ir piazza del Campo, kur atrodas izsmalcināta un eleganta Publiko pils, pašlaik te atrodas pilsētas muzejs, par ievērojamu vietu tiek uzskatīta arī palazzio Kommunale , efektīgs tornis (Torre del Mangia), marmora kapela, strūklaka „Prieka avots”.

Vienā no visskaistākajiem centrālās Toskānas pakalniem, stalto ciprešu un lauru koku vidū atrodas vīna darītava, kur jau gadu desmitiem ražo nepārspējamos kjanti vīnus, kas sākot ar 19. gds. ir Itālijas simbols visā pasaulē. Te var nogaršot arī baltvīnu Vernaččo, kas pirmais no Itālijas vīniem ieguvis Eiropas kvalitātes zīmi. Bet pats galvenais, ka blakus vīna darītavai strādā agro saimniecība, kur Jūs varēsiet iepazīties ar Itālijas fermas apsaimniekošanas tradīcijām, bet arī nogaršot vietējas desas un sierus.

Sandžiminjano ir viena no gleznainākajām un visvairāk apmeklētākajām Toskānas pilsētām. Unikāla arhitektūra, fantastiskas ainavas, viduslaiku pilsēta, kas lieliski saglabājis savu izskatu līdz mūsdienām. Galvenā pilsētas apskates vieta ir pilsētas mūri un četrpadsmit akmens torņi — „viduslaiku debesskrāpji”, kurus uzcēla izcilākās ģimenes, vēloties pasvītrot savu sabiedrisko stāvokli.
Nakts viesnīcā.

8 diena.
Agra numuriņu atbrīvošana (brokastis tiek iedotas līdzi)
Transfērs uz Bergamo lidostu. Lidojums Bergamo-Rīga (~10:45).
Ierašanās Rīgā ~14:30.


Cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga-Bergamo-Rīga
 • Rokas bagāža: 55 x 40 x 20 cm, ne vairāk par 10 kg + (35 x 20 x 20 cm) – neliela rokas bagāža
 • Dzīvošana viesnīcā “Living Place”**** (viena vieta divvietīgā numuriņā) – 6 naktis ar brokastīm (5 brokastis + 1 brokastis tiek iedotas līdzi)
 • 1 nakts tranzīta viesnīcā *** ar brokastīm

Obligātā piemaksa par vienvietīgu numuriņu, ja Tu ceļo viens – 130 €


 

Ekskursiju un transporta pakete (pēc vēlēšanās) – 189 €:
 • Ekskursijas brauciens „Buloņa-Rimini-Sanmarīno”.
 • Ekskursijas brauciens uz Venēciju
 • Ekskursijas brauciens uz Florenci un Pizu
 • Ekskursijas brauciens uz Milānu un Veronu
 • Transporta apkalpošana
 • Pavadīšana visa brauciena laikā

 

Iespējamās papildu izmaksas:
 • Kuģītis uz Venēciju – 15 € + iebraukšanas maksa – 5 €
 • Iebraukšanas nodeva Pizā – 3
 • Iebraukšanas nodeva Venēcijā- 5
 • Sabiedriskā transporta biļetes
 • Sabiedriskā transporta biļetes uz Florenci ~5 €
 • Ieejas maksa apskates vietās un izklaides pasākumos
 • Ekskursija uz Romu un Vatikānu (pēc vēlēšanās)  – 45 € + ieejas biļetes

Izlidošanas laiki var mainīties, tāpat arī grupas vadītājam ir tiesības mainīt ekskursiju dienas un laikus, neizmainot pašu ceļojuma plānu.

Izlidošanas laiks var mainīties, kā arī grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskuriju dienas kārtību neizmainot pašu tūrisma programmu.


 

Vairāk informācijas par ceļojumiem un pieteikšanas braucienam:

Rīga, Turgeņeva iela 16; tālr. 67226637, 29555306.

Fakss: 67233322,
e-pasts: info@vlissa.lv.