MALTA – 16 DIENAS

malta


Ceļojuma datumi

Ceļojuma cena + ekskursijas pakete/ cena bez ekskursijas paketes

11.06 – 26.06.2017 699 EUR/ 799 EUR
09.07 – 24.07.2017 759 EUR/ 859 EUR
13.08 – 28.08.2017 759 EUR/ 859 EUR
10.09 – 25.09.2017 699 EUR/ 799 EUR

Ceļojuma ilgums: 16 dienas


PROGRAMMA

1. DIENA

Reģistrācijas sākums Rīgas lidostā ~21:00. 22:50* lidojums Rīga – Malta (lidojumu nodrošina aviokompānija airBaltic), (sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma).

2. DIENA

2:10* Ierašanās Maltā.

Malta – valsts ar senu vēsturi. Valsts galvenas salas nosaukums ir cēlies no finikiešu „maleta”-„pajumte”. Tas ir pilnīgi saprotami, jo salas piekraste sastāv no  omulīgām un ērtām ostam. Šajā nelielajā zemes gabalā ir koncentrēti dažādi unikālie arhitektūras pieminekļi no visiem cilvēces vēstures epizodiem, no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Noslēpumaini Maltas megalītiski tempļi  ir uz 500-1000 gadiem vecāki nekā Ģizes piramīdas. Tieši šeit savas pēdas atstāja finikieši, arābi un normaņi un Napoleons. Pasaules civilizācijas atnāca un aizgāja, bet Malta palika. No pēdējiem kolonizatoriem – britiem palika atmiņas un otrā valsts valoda.

Transfērs uz viesnīcu. Izmitināšana 3* viesnīcā. Atpūta. Brokastis viesnīcā “zviedru galds”.

12:00 došanās uz ekskursiju uz viduslaiku galvaspilsētu – Mdinu (pēc vēlēšanās par papildus maksu vai brīva diena).

Kādreiz šajā vietā bija plaukstoša romiešu pilsēta, vēlāk arābu laikā, Mdina kļūst par citadeli, un ar spāņu atnākšanu – par greznu viduslaiku galvaspilsētu, kur pilis stāv blakus kopā ar klosteriem un nelielām kapelam – ne velti aragoniešu karalis Aļfonso sauca Mdinu par pērli savā kronī. Galvenā iela atvedīs mūs uz Mdinas bastejiem, no kurienes paveras lieliski skati gandrīz uz visu Maltu. Ekskursijas beigās mēs apmeklēsim arodu centru pilsētā Ta-Ali, kur taisa gandrīz visus suvenīrus un var paverot meistaru darbu un iegādāties izstrādājumus no stikla, sudraba un keramikas.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu).

3. – 14. DIENA

Brokasti viesnīcā. Atpūta pie jūras vai eksursijas pēc izvēlēs:

Ekskursijas brauciens uz Maltas galvaspilsētu – Valletu

Pilsētu dibināja Varens Hospitaleru Ordeņa Maģistrs – Žans Parizo de Valets, kurš arī deva nosaukumu jaunajai galvaspilsētai  1956. gada martā. Šodien Valetta – varens arhitektu un kara inžinieru meistardarbs, kuri tik nelielā teritorijā ir gan lieliskās pilis, gan neieņemami bastioni. Šodien Valetta ir vienīga galvaspilsēta, kura sākumā uzcelta uz papīra un pēc tam uzcelta iz kadreiz tukša Sčiberrasas raga. Ekskursijas sākumā mēs apmeklēsim Barakas augšējos dārzus, no kurienes veras lieliska Lielas ostas panorama. Pēc tam mēs dosimies pastaigā pa pilsētu, apstajoties pie nozīmīgākajām ekām, kurus uzbūvēja bruņinieki-hospitaleri. Mēs apmēklēsim arī Svētā Ioana katedrāli (ieejas biļete tiek apmaksāta papildus ~6 EUR), kur apskatīsim slavena mākslinieka Kavardžio darbus. Pēdējā apstāšanās pie Varenu Maģistru pils.

Ekskursijas brauciens uz Rotonda Mosta katedrāli, Palacco Parizio pilī un San Anto dārziem.

Slavenā Sv. Dievmātes katedrāle vai Rotonda Mosta (Mosta Domem, Mosta Rotonda) – viena no pasaulē lielākām katedrālēm, ieņem ceturto vietu pasaulē pēc rotоndas apjoma. Pirmais akmens katedrāles dibināšanai tika ielikts 30. maijā 1833. gadā. Celtniecība ilga 27 gadus!

Slavenā Palazzo Parisio pils pieder Scicluna dzimtai , kura ir viena no  Maltā atpazīstamākajām ģimenēm. Palazzo Parisio pils ir uzbūvēta 1890. gadā Maltas uzņēmēja Palazzo Parisio vadībā, kurš izveidojot to ar greznu interjeru. Šī pils ir būvēta baroka stilā, teritorijā esošie ziedu dārzi krāšņi papildina apskates ainavu, kuru mēdz salīdzina ar slaveno Versaļu samazinātā versijā. Palazzo Parisio pils tika restaurēta, un šobrīd ir atvērta publiskai apskatei, kā maltiešu 19. – 20. gs. arhitektūras pērle.

San Anto dārzi (San Anton Gardens) vietējie tos mēdz dēvēt par prezidenta dārziem. Šajos dārzos labi ir aizvest tos cilvēkus, kas uzskata, ka Malta tie ir tikai dzelteni akmeņi, izdeguši saulē zālāji un lauki, minimāls zaļās krāsas tonis ainavā. Liela zāļaugu daudzveidība, košas krāsas, strūklakas un dzīvas radības novērsīs visas šaubas un stereotipus. Dārzā ir apkopoti visi iespējamie ziedi un krūmāji no vidusjūras floras, izaudzēti un saglabāti gadsimtiem veci koki, savukārt akmens urnas , strūklakas, dīķi un šī dārza puķudobes sniegs īstu baudu floras cienītājiem.

Ieejas maksa Palazzo Parisio pilī 8 eiro (apmaksa uz vietas)

Kruīzs apkārt Maltai visai dienai

Kruīzs visai dienai notiek apkārt Maltai ērtajā kuģī ar 100 cilvēku ietilpību. Jūs izbaudīsiet salas burvīgās ainavas, kā arī neaprakstāmo ūdens nokrāsu, kas apskauj visu Maltu apkārt.

Šis kruīzs sāksies ar ievērojamāko objektu apskati kā bastioni apkārt Valletai. Vēlāk mēs nokļūsim uz dienvidiem Maraskalas pilsētas pusē. Pēc maršruta dosimies gar Zilo Grotu, tad uz rietumiem, kur izvietojušās pašas augstākās Maltas klintis Dingli, tad pie Ankor Bej ielejas, kur kādreiz tika filmēta filma „ Jūrnieks Papaijs”. Šīs ekskursijas spilgtākā detaļa ir kristāldzidrais ūdens Zilajā Lagūnā pie Komino salas.

Brauciena laikā Jūs varēsiet izmantot bāru, kas atrodas uz klāsts (dažādi alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu veidi – bezmaksas) un pēc vieglām pusdienam Jums būs brīvais laiks lai papēldēties, pirms mēs dosimies atpakaļ ceļā.

Ekskursija var tikt piedāvātā citā dienā laikapstakļu dēļ. Ekskursijas pārnēšana uz citu dienu neietekmē tūres programmas izpildi.

Trīs pilsētu apvidu – Sengleju, Kospiku un Birgu – kur sākotnēji, ieceļojot Maltā 1530. gadā apmetās Hospitaleru Ordenis. Pirmās pilis, kapelas, inkvizitora pilis, pirmie nocietinājumi un Ordeņa galeru (no koka grebtu kara kuģu) piestātnes vietas – visu šo mēs ieraudzīsim šīs ekskursijas laikā. Tālāk mēs dosimies uz zvejniekciemu Marsašloka, kur svētdienās krāsainās zvejnieku laivās notiek zivju tirdzniecība.

Pēc tam mēs dosimies pie slavenā Zilā Grota, kur varēs pavizināties ar laivu (papildus maksa 8.00 eur, apmaksājas patstāvīgi ekskursijas laikā) un apsktatīt daudzas alas, pārsteidzošu tirkīza krāsas ūdeni un majestātiskas piekrastes klintis.

Ekskursijas brauciens uz Gozo salu (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu).

Pēc 20 min pārcelšānās ar prāmi (prāmja biļetes cena ~ €5), mēs burtiski nokļūstam kā cita pasaulē.

Gozo – zaļa un vienmēr plaukstoša sala, dzīves ritms šeit ir vienmērīgs, nesteidzīgs, visapkārt jūtamajā senlaicīgu tradīciju ietekmē.

Ta-Pinu, kur atrodas brīnumaina Jaunavas Marijas svētbilde, šodien tā ir svētceļojumu vieta ne tikai maltiešiem, bet arī iebraucējiem. Iepazīšanās ar Gozo turpināsim salas galvaspilsētā – Viktorijā, kuru vietējie iedzīvotāji pēc ieraduma sauc par  Rabatu, bet augšēju nocietinātu daļu – Citadella. Brīvajā laikā tur var nobaudīt tradicionālās maltiešu uzkodas – vietēju sieru, sautētu trusi, olīvas, maizi ar tomātiem, kaperus, kā arī papildināt garšas buķeti ar kādu izsmalcinātu vietēja vīna glazi.

Tieši tur tika filmēta visiem pazīstams seriāls “”Game of Thrones”. Jums būs iespēja ne tikai apskatīt Azura logu, bet arī atstāt atmiņai  brīnišķīgas bildes. Būs arī iespēja izbraukt ar laivu (par papildus maksu)

Brīvais laiks.

15. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana. Brīvais laiks. Тransfērs uz lidostu. Reģistrēšanās lidojumam.

16. DIENA

2:10* lidojums Malta – Rīga. 6:50 ierašanās uz Rīgā.


Cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga – Malta – Rīga
 • Bagāža līdz 20 kg
 • Rokas bagāža 8 kg (max izmērs 55х40х20 cm)
 • Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta
 • Dzīvošana 3* viesnīcā (Blue Sea St. Georges Parkand La Vallette Resort) – 14 naktis ar brokastīm, izmitināšana divvietīgā numurā
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visā brauciena garumā (krievu un latviešu valodās)

Lidojumu laiki var mainīties.

Ja Jūs ceļojiet viens obligāti jāmaksā par vienvietīgu izmitināšanu – 180 EUR. 


Ekskursiju pakete (3 ekskursijas) – €115:

 • Ekskursijas brauciens uz Mdinu
 • Ekskursijas brauciens uz Trim pilsētām (Sengleja, Kospika un Birga) + Ekskursijas brauciens uz salas dienvidu pusi
 • Ekskursijas brauciens uz Gozo salu

Ekskursijas:

 • Ekskursijas brauciens uz Mdinu – €30
 • Ekskursijas brauciens uz Trīs pilsētām (Sengleja, Kospiku un Birgu) + Ekskursijas brauciens uz salas dienvidu pusi – €45
 • Kruīzs apkārt Maltai visai dienai – €40
 • Ekskursijas brauciens uz Gozo salu – €60
 • Ekskursijas brauciens uz Maltas galvaspilsētu – Valletu – €30
 • Ekskursijas brauciens uz Palazzo Parisio pili + San-Anto dārzi + Slavenā Sv. Dievmātes katedrāle vai Rotonda Mosta – €35

Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.

Ieejas biļetes apskates objektos un sabiedriskajā transportā tiek apmaksātas papildus uz vietas.


Ēdināšana:

Blue sea St. George’s park  and La Vallette Resort 3*:

 • Brokastis + vakariņas (HB) – 130 EUR
 • Brokastis + pusdienas + vakariņas (FB) – 210 EUR
 • Viss iekļauts (All Inclusive) – 300 EUR

Papildus pakalpojumi:

Ar 2016. gada 1. aprīli  Ministrija apstiprinājusi lēmumu kas paredz, ka visām personām, kas sasniegušas pilngadību, tiks piemērota uzturēšanās nodokļu inkasācija, apmetoties viesnīcās un cita veida naktsmītnēs.
Nodokļa apmērs – €0.50/personai par nakti, ierobežota līdz maksimuma – €5.00/personai par kopējo uzturēšanās laiku.
Šos nodokļus iekasē tiešie pakalpojumu sniedzēji un pēc tam tie nonāk konkrētās Valdības sistēmā.


Svarīga informācija:

Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.

Ekskursiju paketi nepieciešams apmaksāt, iegādājoties ceļojumu.

Grupas vadītājs – latviešu un krievu valodā.

Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam.

Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam noteikt 1-2 dienas pirms ceļojuma.