EKSKURSIJU TŪRE UZ GRIEĶIJU AR ATPŪTU OLIMPA RIVJĒRĀ

Ceļojuma datumi:

18.06.2019 – 30.06.2019

07.07.2019 – 19.07.2019

08.09.2019 – 20.09.2019

Ceļojuma cena:

Iegādājoties ekskursijas paketi – 329 EUR

Bez ekskursijas paketes – 478 EUR

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Vieta tūrisma klases autobusā
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visa brauciena laikā
 • 7 naktis 3* viesnīcā Olimpa Rivjērā (Paralija-Katerini kūrorts) / 6x brokastis (viena vieta divvietīgā numuriņā)
 • 5 naktis 3* tranzīta viesnīcās ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)

Ekskursiju pakete 159 EUR iekļauts:

 • Ekskursija Bratislavā
 • Ekskursija Belgradā
 • Ekskursijas brauciens “Olimpa kalns – Diona – Vergina”
 • Ekskursija Salonikos
 • Ekskursija Skopjē
 • Ekskursija Budapeštā

Obligāta piemaksa:

 • Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāta piemaksa par vienvietīgu izmitināšanu viesnīcā – 250 EUR

Par papildus maksu (apmaksāt uz vietas):

 • Ekskursija uz Meteoriem – 39 € (minimāls cilvēku skaits: 30)
 • Vakariņas Grieķijas kūrortā – 5-7 € (tiek apmaksātas maršruta laikā)
 • Ekskursijas brauciens uz Atēnām – 50 € (minimāls cilvēku skaits: 30)
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Svarīga informācija:

 • Apmaksājot 2 papildu ekskursijas, speciāla cena – 75 €
 • Precīzu laiku lūdzam noteikt 1-2 dienas pirms brauciena
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
 • Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
 • Fiksētas vietas autobusā – 15 eur – pēc pieprasījuma
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
 • Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
 • Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
 • Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
 • Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti

CEĻOJUMA PROGRAMMA

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas naktī/agri no rīta. Tranzīts Polijas teritorijā. Iekārtošanās 3* tranzīta viesnīcā Polijas/Čehijas teritorijā. Nakts viesnīcā.

2. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ceļš uz Budapeštu, ierašanās Budapeštā, ekskursija pilsēta.

Budapeštu pilntiesīgi uzskata par vienu no skaistākajām Eiropas pilsētām – izņemot unikālos romiešu un turku arhitektūras paraugus pilsētas ielas ir izrotātas daudzveidīgā savā vienotībā eklego (vēsturisma) stilā. Pilsētas centrā plūst Donava ar tās mežģīņu tiltiem. Vienā Donavas krastā, līdzenumā, atrodas Pešta, bet citā, paugurainā, Buda. Pauguri slejas pār pilsētas centru un no tiem paveras elpu aizraujoša panorāma uz vecpilsētu un Donavas krastmalu, kas iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Brīvs laiks. Došanās uz 3* tranzīta viesnīcu Serbijas teritorijā. Iekārtošanās, nakts viesnīcā.

3. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ceļš uz Belgradu. Ierašanās Belgradā, ekskursija pilsētā.

Serbijas galvaspilsēta ir „vārti” Balkānos. Belgrada – viena no senākajām pilsētām Eiropā. Tā atrodas seno tirdzniecības ceļu krustcelēs, tur, kur divas upes, Donava un Sava, saplūst kopā. Belgradas arhitektūra atgādina par pilsētas seno vēsturi, par tās iedzīvotāju kultūras un likteņu savijumu. Trokšņaini parki un prospekti, lieliskas baznīcas un izsmalcinātas pilis, neoklasicisma un romantisma stila celtnes, Bizantijas, turku ēkas, senie cietokšņu mūri un stikla debesskrāpji modernisma stilā – tas ir mūsdienīgs Serbijas galvaspilsētas portrets. Un vēl šeit valda ļoti īpašs noskaņojums, kas ir raksturīgs ikvienam serbam un pazīstams katram Emira Kusturicas filmu cienītājam.

Došanās uz tranzīta viesnīcu 3* Maķedonijas teritorijā.

Iekārtošanās viesnīcā.

Nakts viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ekskursija Skopjē.

Maķedonijas Republikas galvaspilsēta atrodas pašā Balkānu pussalas sirdī. Tā ir pilsēta ar bagātu, bet skumju vēsturi; vairākas zemestrīces, kas notika dažādos laikos, gandrīz iznīcināja pilsētu līdz pašiem pamatiem. Kaut gan neliela saujiņa senatnīgu ēku un celtņu palika līdz mūsdienām. To skaita ir gan akmens tilts, kas atdala jaunu pilsētu un musulmaņu kvartālu, kur, galvenokārt, mīt albāņi, han Kalē cietoksnis, kuru bizantieši uzcēla 6.gs., viduslaiku Daut Paša turku pirts, kuras ēkā atrodas Maķedonijas Nacionālā galerija, kā arī mošejas un pareizticīgo baznīcas. Galvenais jaunās pilsētas apskates objekts ir Maķedonijas laukums ar uz zirga esošā Aleksandra Lielā pieminekli (28 m), kas rotā šo laukumu.

Došanās uz Grieķiju. Ierašanās 3* viesnīcā Olimpa Rivjērā (Paralija-Katerini kūrorts) dienas otrajā pusē. Iekārtošanās viesnīcā.

Atpūta, nakts viesnīcā.

5. DIENA

Brokastis. Brīva diena pie jūras.

Nakts viesnīcā.

6. DIENA

Brokastis. Brīvs laiks pie jūras vai pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursiju uz Meteoriem (papildu maksa 39 €).

Jūs gaida aizraujoša ekskursija ar iespēju apmeklēt divus klosterus ikonu glezniecības darbnīcu. Svētie Meteori – tas ir unikāls dabas fenomens un viens no lielākajiem ortodoksālajiem klostera kompleksiem Grieķijā. Kalni paši par sevi ir lieliski un izpelnījušies tūristu uzmanību, bez izņemot to, Meteori („gaisā planējošie”) – tas ir kristīgo svētceļojums Grieķijā. Mūku kopienas Meteors pirmsākumi ir meklējami 9. gadsimtā, kad klinšu alas sāka apdzīvot vientuļnieki. Svētdienās un svētkos tie pulcējās kopā, lai lūgtu Dievu un ieturētu maltīti. Pieaugot mūku skaitam, tika uzceltas divas vientuļnieku mūku mītnes – Dupiani un Stadži. To dibināšana kļuva par sākumu mūku „valstij” – Meteors. Lielākais klosteru komplekss sastāvēja no 24 klosteriem, kas atradās klints virsotnē. Mūku centrs uzplauka līdz 17.gs., pašlaik līdz mūsdienām saglabājušies tikai 6 strādājošie pareizticīgo klosteri („Lielais Meteors”, „Sv. Nikolaja Anapausa klosteris”, “Varlaama klosteris”, „Sv. Trīsvienības klosteris”) un 2 sieviešu („Rusanu” un „Sv. Stefana klosteris”).

Nakts viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis. Brīvs laiks pie jūras, dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Olimpa kalns – Diona – Vergina”.

Pirmais pieturpunkts ceļā uz Olimpu ir skatu laukums 1300 m augstumā, pusceļš uz virsotni. No tā var pavērot Ziemeļgrieķijas skatus un ieraudzīt visaugstāko grēdas punktu – Mitikas virsotni, kuras augstums ir 2917 m. Olimpa kalns – tas nav tikai vēsturiska un mitoloģiska parādība, bet sākot ar 20. gds. beigām arī arheoloģiskais dabas piemineklis. Tas atrodas Fesālijas ziemeļaustrumos, kalns senatnē kalpoja par nepārvaramu šķērsli starp Fesāliju un Maķedoniju. 52 virsotnes, garums 6 km. Kopš 1938. gada Olimpa kalns ir dabas rezervāts. Tā teritorija ir 10 000 aktu, kur aug 1700 augu šķirnes, 23 no tām sastopamas tikai šeit. Olimpa kalnu apdzīvo 8 abinieku sugas, 22 rāpuļu sugas, 32 savvaļas zīdītāju sugas, 136 putnu sugas.

Nākama pietura ir pilsēta – maķedoniešu svētnīca – Diona – Zeva pilsēta, kas tika dibināta 5.gds. p.m.ē. Sengrieķi uzskatīja, ka kalna pakājē uzcelta pilsēta un upurēšana Dieviem kļūs par to labvēlīguma un aizstāvības garantiju. Tieši no Dionas Aleksandrs Lielais aizvedis savu karaspēku austrumu gājienā.

Netālu no Olimpa atrodas Arheoloģijas muzejs, kurā glabājas bagāta atradumu kolekcija no šī apgabala.

Pēc Diona apmeklējuma Jūs iepazīsiet Verginas pilsētu. Tā ir bijusī Maķedonijas valsts galvaspilsēta. Jau 20.gs. 60. gados te tika atrastas karalisko locekļu kapenes: Filips II un viņa septītā sieva – Kleopatra, kā arī Aleksandrs IV – Aleksandra Lielā un Roksanas dēls.

Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

8. DIENA

Brokastis. Brīvs laiks pie jūras.

Dienas otrajā pusē ekskursija Salonikos.

Ekskursijas laikā Jūs iepazīsities ar pilsētas vēsturi, redzēsiet Balto torni – pilsētas simbolu, kas tika uzcelta 1430. gadā, Rotondu un triumfa arku – Galeriju ar iespaidīgiem reljefa vareno kauju attēliem, majestātisko Sv. Dmitrija Solunska baziliku – vienu no vissenākajām bazilikām Grieķijā. Ekskursijas nobeigumā ir Akropoles apskate – Bizantijas cietokšņa sienas un Vecpilsēta ar šaurajām, līkumainām ieliņām. Jūs varēsiet baudīt lieliskus senās Maķedonijas galvaspilsētas skatus 300 m virs jūras līmeņa, kas ir izvietojusies amfiteātra formā apkārt Termaikas līcim.

Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

9. DIENA

Brokastis. Brīva diena pie jūras vai pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursijas braucienu uz Atēnām (papildu maksa 50 €)

Apskates ekskursija Atēnās – Grieķijas galvaspilsētā, kurai ir bagāta un krāšņa vēsture. Redzēsim parlamenta ēku – bijusī karaļu pils (vairāk pazīstams kā “Vecā pils”). Ēkas iekšējā interjerā dominē violetas un purpura baltā marmora līnijas. Pretī parlamenta ēkai atrodas nezināmā karavīra kaps, ik stundu šeit var vērot sardzes maiņu. Izbaudīsim Nacionālā dārza skaistumu, pabarosim pīles ar Atēnas iedzīvotājiem un apmeklēsim Olimpa Zeva templi. Tad pastaigāsimies līdz Panafinejas stadionam – pasaulē vienīgā stadiona, kas tika pilnībā uzbūvēts no baltā marmora. Aplūkosim Nacionālo bibliotēku. Mūsdienās tajā ir simtiem grāmatu visās pasaules valodās, kā arī manuskripti, vēsturiskie dokumenti, grieķu revolūcijas arhīvi un citi izdevumi. Apmeklēsim arī Akropoli, tās lielākos tempļus un teātrus. Obligāti apskatīsim Partenonu – templi, kas tika uzcelts par godu Atēnai; Erehtejona templis, kas arī ir veltīts Atēnai. Šeit atrodas arī vienīgais strādājošs antīkais pilsētas teātris – Odeons Geroda Atika, kas ir galvenais koncerta laukums.

Jums būs iespēja uzņemt krāšņas bildes.

Nakts viesnīcā.

10. DIENA

Brokastis. Brīva diena pie jūras.

Nakts viesnīcā.

11. DIENA

Agri no rīta numuriņu atbrīvošana. Tranzīts Maķedonijas, Serbijas teritorijā.

Ierašanās tranzīta 3* viesnīcā, kas atrodas Serbijā. Iekārtošanās, nakts viesnīcā.

12. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ceļš uz Bratislavu. Ekskursija pilsētā.

Gājēju ekskursijas laikā pa vecpilsētu apmeklēsim galvenos Slovākijas galvaspilsētas apskates objektus: gotisku Svētā Mārtiņa katedrāli, kas tika uzcelta 13.gs., noformējot to ar apzeltītu Ungārijas kroņa modeli, vienīgos saglabājušos viduslaiku gotiskos vārtus Mihaila tornī, Mirbaha pili ar efektīgu fasādi Rokoko stilā, Rātsnamu, kā arī citas vietas. Atsevišķa uzmanība jāveltī Bratislavas pilij, kas tika uzcelta 10.gs. Tā vairākas reizes tika iznīcināta un pārbūvēta, bet pēdējā vērienīga rekonstrukcija tika veikta 1968. gadā. Pilī atrodas Nacionālais Slovākijas muzejs, kuram ir bagāta gleznu, mēbeļu senlaicīgu ieroču kolekcija; vienā no pils torņiem atrodas skatu laukums ar lielisku skatu uz pilsētu (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi).

Došanās uz tranzīta viesnīcu 3*. Iekārtošanās, nakts viesnīcā.

13. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Izbraukšana uz Rīgu. Ierašanās vēlu vakarā.