Svēta zeme Izraēla

 Galileja, Tel-Aviva, Jafa, Jeruzaleme, Bētleme, Akko, Haifa, Cfata, Jūdejas tuksnesis, Nāves jūra

Izraēla ir valsts, kas neatstās vienaldzīgu nevienu. Tās unikālā vēsture, iedzīvotāju daudzveidība un vienreizējā tradīciju un reliģijas kombinācija, kur senās tradīcijas mijas ar jaunākajiem zinātnes atklājumiem.


Ceļojuma datumi:
05.12.2016 – 12.12.2016 no 399  EUR STOP SALE

23.12.2016 – 30.12.2016 no 499  EUR

30.12.2016 – 06.01.2017 no 399  EUR

23.01.2017 – 30.01.2017 no 399  EUR

30.01.2017 – 06.02.2017 no 399  EUR

06.02.2017 – 13.02.2017 no 399  EUR

13.02.2017 – 20.02.2017 no 399  EUR

20.02.2017 – 27.02.2017 no 399  EUR

27.02.2017 – 06.03.2017 no 399  EUR

06.03.2017 – 13.03.2017 no 399  EUR

13.03.2017 – 20.03.2017 no 399  EUR

Ceļojuma ilgums:

8 dienas

Ceļojuma cena:

no 399 EUR      

Ekskursiju pakete (pēc vēlēšanās):

179 EUR


Ceļojuma programma.

1. diena.

Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu satikšanās laiku uzzināt 1 – 2 dienas pirms izbraukšanas).

Lidojums Rīga – Telaviva.

Ekskursijas brauciens pie Nāves jūras (pēc vēlēšanās, papildu maksa).

Šis ir aizraujošs ceļojums pa Jūdejas tuksneša plašumiem, ceļš uz Nāves jūru tūristi varēs ieraudzīt Īstu kristīšanās vietu, seno Jordānas Gerasima klosteri.

Ceļš pie Nāves jūras vijas cauri Jūdejas tuksnesim – vieta, kas gadu tūkstošiem pievilka cilvēkus ar savu dievišķo enerģiju . Bībeles pravieši un Jēzus, Vecās Derības mūki un mūki-vientuļnieki atrada te mieru sarunām ar Dievu. Pa ceļam Jūs gaida gleznainas ainavas un aizraujošs stāsts par Bībeles laikiem.

Ceļš uz Natāniju.

Iekārtošanās viesnīcā.Vakariņas (pēc vēlēšanās, papildu maksa).

Nakts viesnīcā.

2.diena 

Brokastis.

Pēc vēlēšanās, ekskursijas brauciens Galilejā (papildu maksa).

Galileja ir kalnu rajons Izraēlas ziemeļos, kas ģeogrāfiski sadalīts divās daļās – Augšgalileja (ziemeļu) un Lejasgalileja (dienvidu). Augšgalileja atrodas augstkalnu rajonā. Tās maksimālais augstums – kalna Mirons virsotne – ir 1208 m, bet Lejasgalileja – mazāk augstkalnu teritorija, kur maksimālais augstums – kalna Kamons virsotnes augstums – ir 602 m. Pateicoties ūdens daudzumam un augsnes auglībai, kas ir raksturīga Galilejas ielejām, šis rajons senos laikos bija diezgan biezi apdzīvots. Mūsdienās, no etniskā viedokļa skatoties, šis rajons ir apdzīvots ļoti dažādiem cilvēkiem . Šodien šajā teritorijā atrodas visdažādākais pēc savas etniskās piederības rajons Izraēlā. Te ir druzu ciemi (Beit-Džana, Pkiin), čerkesu ciemi (Reihanija un Kfar-Kama), kuri ir saglabājuši līdz šodienai savas senās nacionālās tradīcijas. Galileja rajonā atrodas arī arābu ciemi. Daži no tiem ir musulmaņi, tādi kā Kfar-Jasifa, citi ciemi, galvenokārt , ir kristieši (Fasuta ciems). Arī ir jaukti pēc sava sastāva (ciems Maalots-Taršiha). Galileja – viens no ievērojamākiem un populārākajiem Izraēlas tūrisma centriem, kur ir desmitiem dažādu apskates objektu. Te ir nacionālie parki, kas saglabājuši senatnes liecības (Bar-Am, Cipori, Beit Šearim, Monfor), pilsētas un apdzīvotas vietas, kas ir saglabājušās kopš pirmās ebreju apmetnes un glabā sionisma vēsturi (Metula, Roš Pina), skaistākie rezervāti (ezers ha-Hula, kalns Mirons, mežs Bar-Am, straume Kziv un daudz kas cits), svētās jūdu vietas, tai skaitā praviešu kapi, senās sinagogas utt. (Cfatā un Tvērijā), kā arī svētās kristīgās vietas, kuras apmeklē virkne Svētās Zemes svētceļotāju (Nazareta, Kefar Nahum, Jordan upe un Kineret ezers). Kineret ezers – galvenais saldūdens ezers, kas ar dzeramo ūdeni apgādā visu valsti, atrodas tieši te. Kineret krastā pastāvīgi atrodas teltis – te nedēļas nogalēs brauc atpūsties izraēlieši. Galileju bieži vien dēvē par izraēliešu „Toskānu” vai „Provansu”. Galileja – brīnišķīga vieta ekskursijām, kas piedāvā virkni atpūtas un izklaides iespēju.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas (pēc vēlēšanās, papildu maksa).

Nakts viesnīcā.

3.diena 

Brokastis

Brīva diena.

Pēc vēlēšanās, ekskursijas brauciens uz Bētlemi (papildu maksa).

Īpašu vietu pasaules kartē aizņem Bētleme. Neliela pilsētiņa Svētā Zemē saista uzmanību ar notikumu, kas ir svarīgs ikvienam kristietim un cilvēcei kopumā. Vairāk nekā 2000 gadu atpakaļ te piedzima Jēzus Kristus. „Maizes māja” ebreju valodā un „gaļas māja” arābu valodā — tā tiek tulkots pilsētas nosaukums (Bethlehem), kas atrodas Palestīniešu autonomijas teritorijā, Jordan upes krastā, tikai 8 km attālumā uz dienvidiem no Jeruzalemes. Bētleme ir lielākais svētceļojumu centrs pasaulē. Te, saskaņā ar evaņģēliju, dzimis Jēzus Kristus. Galvenais Bētlemes apskates objekts – Piedzimšanas Ala, lielāka kristīgo svētvieta, kur dzimis Jēzus Kristus.

Vakariņas (pēc vēlēšanās, papildu maksa).

Nakts viesnīcā.

4.diena

Pēc vēlēšanās, ekskursija uz lielisko pilsētu Telavivu-Jaffo (papildu maksa).

Telaviva ir pēc platības otra lielākā Izraēlas pilsēta tūlīt aiz Jeruzalemes. Šodien tai ir svarīga nozīme valsts kultūras un ekonomikas dzīvē. Telaviva, kurā atrodamas dažādā stilā celtas ēkas, mūsdienās dalās vairākās daļās un katrā no tiem ir savi apskates objekti, restorāni un nakts dzīve. Telavivā apskatāmi daudz dažādu muzeju – Telavivas Mākslas muzejs, Erec Izraēlas muzejs, kurā apskatāmi arheoloģisko izrakumu laikā atrastie priekšmeti no filistiešu perioda, tāpat ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotais Ebreju Diasporas muzejs Telavivas Universitātes teritorijā, kas glabā lielu daudzumu informācijas par ebreju dzīvi. Šajā daļā atrodams ļoti dažādas slavenas pludmales. Bet piejūras gājēju bulvāris, vijoties caur pilsētu, aizved jūs uz seno Jaffas pilsētu. Jaffa ir viena no galvenajām senās Izraēlas ostām. Tā tiek uzskatīta par senāko, nepārtraukti apdzīvoto pilsētu pasaulē. Tieši šeit piestāja kuģi, kas veda svētceļniekus, kuri devās uz Jeruzalemi. Šodien Jaffa ir apvienota ar Telavivu un tiek saukta par Telavivu – Jaffu.

Atgriešanās viesnīcā.

Vakariņas (pēc vēlēšanās, papildu maksa).

Nakts viesnīcā.

5.diena 

Brokastis

Brīva diena.

Pēc vēlēšanās, ekskursijas brauciens uz Akko un Haifu (papildu maksa).

Brauciens uz Akko, kas bija Jeruzalemes karalistes galvaspilsēta krusta gājienu laikos, tā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pilsēta bija izvietota tirdzniecības ceļu krustcelēs un tāpēc vienmēr bija vēstures centrs, dažādu kultūru tikšanās centrs un stratēģiskā vieta. Akko ir ļoti daudz vēstures pieminekļu, vairāk ir tikai Jeruzalemē. Akko ir interesanta no 3 skatu punktiem: vēsturiskais, arheoloģiskais un arhitektūras. Tālāk – došanās uz Haifu – 3. lielāko Izraēlas pilsētu un 2. lielāko jūras ostu, kas atrodas kalna Karmels nogāzēs. Haifa iedzīvotāji par savu pilsētu sāka:” Jeruzaleme paredzēta lūgšanām, TelAviva – ballītēm, bet Haifa – priekš darba un lūgšanām”. Pirmais iespaids par pilsētu nav tas labākais, jo pilsēta tika veidota darbam, nevis tūristiem. Ieskatoties pilsētā dziļāk, Tu sapratīsi, ka esi dažādu nacionalitāšu vidū, vietā, kur sajauktas arābu un austrumeiropiešu asinis. Konservatīvā mūsdienu Haifa iekļauj sevī to visu. Te viegli atrast sev nodarbi, jo te ir daudz teātru, muzeju, kinoteātru, viesnīcu, lielveikalu. Turklāt netālu no pilsētas atrodas labas pludmales.

Vakariņas (pēc vēlēšanās, papildu maksa).

Nakts viesnīcā.

6.diena 

Brokastis

Brīva diena.

Pēc vēlēšanas, ekskursijas brauciens uz Jeruzalemi (papildu maksa)

Jeruzaleme ir Tuvo Austrumu senā pilsēta, trīs reliģiju pilsēta, mūsdienu svētnīca kristiešiem, jūdiem un musulmaņiem. Senā pilsēta atrodas uz kalniem, augstumā 800 metru. Pilsētai ir uzkrāta bagāta vēsture tūkstošiem gadu. Vecpilsēta aizņem tikai vienu kvadrātmetru, bet šajā teritorijā ir daudz nozīmīgu pieminekļu. Staigājot pa pilsētām ir sajūta, ka esi nokļuvis pagātnē. Pirmās sienas tika uzbūvētas vēl pirms romiešiem 8. gadsimtā p.m.ē.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas (pēc vēlēšanās, papildu maksa).

Nakts viesnīcā.

7.diena 

Brokastis.

Brīva diena.

Vakariņas (pēc vēlēšanās, papildu maksa).

Nakts viesnīcā

8.diena 

Brokastis tiks iedotas līdzi.

Agri no rīta numuriņu atbrīvošana.

Ceļš uz lidostu.

Lidojums Telaviva – Rīga.

 


Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga-Telaviva-Rīga
 • Dzīvošana Izraēlā 3* viesnīcā –  7 naktis (viena vieta divvietīgā numuriņā)
 • 6 x brokastis
 • 1 x brokastis līdzi
 • Bagāža – rokas bagāža līdz 10 kg (42*32*25 cm)

Ja Jūs ceļojat viens – piemaksa par vienvietīgu numuriņu 180 €

*Izlidošanas laiks var mainīties.


Ekskursijas un transporta pakete – 179€

 • Transporta apkalpošana
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visa ceļojuma laikā
 • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta
 • Ekskursija pilsētā Telaviva-Jaffo
 • Ekskursijas brauciens pie Nāves jūras
 • Ekskursijas brauciens uz Haifu un Akko
 • Ekskursijas brauciens Galilejā

*Ekskursiju paketi nepieciešams apmaksāt, iegādājoties ceļojumu *

*Ieejas biļetes apskates objektos un citi papildus maksas pakalpojumi tiek apmaksāti ceļojuma laikā.


Par papildus samaksu piedāvājam:

 • 1 vakariņas viesnīcā – 15€
 • Ekskursija uz Vifleju – 35€
 • Ekskurisja uz Jeruzalemi – 50€

*Visas ekskursijas krievu valodā.


Papildus tēriņi:

 • Veselības apdrošināšana
 • Ieejas biļetes apskates objektos
 • Sabiedriskā transporta biļets

*Izlidošanas laiks var mainīties, kā arī grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskuriju dienas kārtību neizmainot pašu tūrisma programmu.

*Pases derīguma termiņam jābūt ne mazākam kā 6 mēneši pēc atgriešanās no ceļojuma trešajās pasaules valstīs.