Meksikas eksotiskie kontrasti.

meksila

– Virziens: Meksika
– Ceļojuma ilgums: 9 dienas
– Cenas no: 1540 EUR

 

Meksika… Acteku un maiju šūpulis, Čičenica, Tenočtitlana, Palenki ir augsti attīstīto indiāņu pēdas, šokolādes un tekilas dzimtene, svētki un krāšņie tērpi, asie, kaislību pilnie ēdieni, dejas, mūzikas ritmi, plaši tuksneši ziemeļos, sniegotas kalnu kores vidusdaļā un tropiskie meži un tūristu piepildīti līči dienvidos…

 

 Ceļojuma programma.

1 diena. Ierašanās Mehiko.
Transfērs uz viesnīcu (30-40 min.). Izvietošanās viesnīcā.

2 diena. Apskates ekskursija, Teotiuakana Piramīdas un Antropoloģijas muzejs (10 stundas).
Mehiko neapšaubāmi ir iespaidīga Megapolise ar fantastisku antropoloģisku simbiozi: indiāņi, metisi, kreoli, ieceļotāji no Eiropas. Tas ir kultūras un arhitektūras centrs Amerikas kontinenta visinteresantākajā valstī. Virmojošu emociju, spilgtu krāsu un asu izjūtu pilsēta.

Jūs redzēsiet: valsts galveno laukumu Sokalo, senās acteku pilsētas Tenočtitlanas drupas, Katedrāli, Prezidenta Pili, kas slavena ar leģendārā Diego Riveras freskām.

Antropoloģijas Muzejs – lielākais muzejs Latīņamerikā, kas atspoguļo visu Mezoamerikas indiāņu bagātās vēstures retrospektīvu Teotiuakana Piramīdas (80 km no Mehiko pilsētas). Mirušo ceļš, pa kuru gāja simtiem indiāņu, priekā un sāpēs. Mistika un satraukums – tas ir senās pilsētas fons, tās rašanās un bojāejas vēsture, kas līdz pat šodienai paliek kā noslēpums. Teotihuacan – reliģijas, politikas un ekonomikas galvaspilsēta Mezoamerikā 8 gadsimtu laikā. Jūs redzēsiet: Saules Piramīdu, Mēness Piramīdu, Spalvainās Čūskas svētnīcu u.c.
Atgriešanās viesnīcā.

3 diena. Mehiko – 125 кm – Puebla – 363 кm – Oahasa.
Jūsu ceļš sākas no Karību piekrastes. Puebla – tā ir tīra gaisa un dzīves kvalitātes pilsēta, leģendārās ‘mole’ šokolādes pilsēta. Meksikas nacionālā gara kultivētāju šūpulis. Brauciens pa gleznainu apvidu līdz Oahasai. Ierašanās viesnīcā, izvietošanās.

4 diena. Oahasa – 10 кm – Monte Albana – Tule koks – 250 кm – Tehuantepeca.
Pilsēta – sapoteku galvaspilsēta – Monte Albana – lielisks urbanizācijas piemērs. Stratēģiski izvietietota 2000 metru augstumā virs jūras līmeņa, no šejienes paveras fantastisks skats uz Oahasas pilsētu. Pilsētas ģeometrija, Laukums spēlēm ar bumbu, Observatorija, akmens reljefi. Oahasas pilsētas apskates ekskursija. Ierašanās Tehuantepecā, izvietošanās viesnīcā.

5 diena. Tehuantepeca – 370 кm – Canon del Sumidero – San Cristobal de Las Casas.
Līdz kanjonam – pa sauszemi, tālāk ar laivām pa ūdeni. Mežonīgas figūras, ko veido augi, kas ieslīgst ūdenī no augstām klintīm, alas un altāri – Canon Del Sumidero ir viena no Meksikas viskaistākajām vietām. Turpinājumā ceļš pa sauszemi līdz indiāņu pilsētai, kas bija leģendārā cīnītāja Marko cietoksnis, San Cristobal de las Casas. Izvietošanās viesnīcā.

 6 diena. San Cristobal de las Casas – 220 кm – Palenka.
Apskates ekskursija, kas ir visizteiktākā ‘indiāņu’ pilsēta Meksikā, tirgus apmeklējums. Indiāņu apdzīvoto vietu Zinacatanas un San Huan Šamulas apmeklējums. Gleznainā ūdenskrituma Misol- Na apmeklēšana. Šeit var nopeldēties. Ierašanās Palenkā, izvietošanās viesnīcā.

7 diena. Palenka – 365 кm – Campeša.
Šeit tika atrasts slavenais ‘Kosmonauts’, pilsēta- galerija, Palenka viennozīmīgi ir seno maiju visgleznainākā pilsēta. Akmens gleznojumi, Imperatoru un tiem pietuvināto personu portreti, Lielā Pakala II dinastijas vēsture, Saules un Krusta tempļi, Hieroglifu Tempļa sarkofāgs. Pilsēta-mīkla, kas ieslīgusi liānās un Čiapasas augstajos džungļos. Brauciens pa gleznainu ceļu gar Meksikas līci, ierašanās pilsētā cietoksnī Campešā. Izvietošanās viesnīcā.

 8 diena. Campeša – 171 кm – Uksmala – 80 кm – Merida.
Pavisam cita peizāža. Pilsēta- osta, kas slavena ar savu pirātu pagātni. Ušmala- Puuk stila arhitektūras lielisks paraugs. Ovāla pamatnē – Burvja Piramīda, Gubernatora Pils ar 365 lietus dieva Čaaka maskām, Mūķeņu Kvadrāts, Bruņurupuču Templis. Ierašanās Meridā. Izvietošanās viesnīcā.

9 diena. Merida – 107 кm – Chichen Itza – 50 кm – Ekbalama – 180 кm – Kankūna.
Priesteri, zinātnieki un bumbas spēlētāji: tikai ļoti apdāvinātie varēja būt šī baltā akmens un ‘zemes ‘ acs – pazemes ezeru ainavas sastāvdaļa. Svētnīcas, kas celtas klasiskajā periodā un postklasiskajā periodā, nepaspēja ieraudzīt spāņus, tos bija pametusi pašu tauta un tos aizmirsa uz vairākiem gadsimtiem nezināmu iemeslu dēļ. Arheastronomija kā jauna zinātne radās vienā no tādām pilsētām. Filozofija un vēsture kā vienots vesels. Jūs redzēsiet Spalvainās Čūskas templi, Observatoriju, Laukumu spēlēm ar bumbu, Lielā Priestera Templi. Ceļā – maiju ciemati, peldēšanās milzīgā karsta ezerā – senotā.

Ekbalama.
Ekbalamas ekskluzīvais tūrisms – klasiskā perioda arheoloģijas centrs, kur pēdējā laikā tikai veikti fantastiski atklājumi, kas apgāzuši pierastos priekšstatus par maiju kultūru. Mūsu apskatei atklāts tikai ‘Ķremlis’, pārējā pilsēta vēl joprojām dus zem biezajiem džungļiem. Jūs redzēsiet Akropoli, Laukumu spēlēm ar bumbu, Celtnes-Dvīnes, Observatoriju,Temaskalu. Ierašanās Kankūnā. Pēc ierašanās Kankūnā- transfērs uz lidostu.

 

Ietilpst cenā:
– Visas ekskursijas profesionāla krievu valodā runājoša gida pavadībā saskaņā ar ceļojuma programmu
– Transfēri saskaņā ar ceļojuma programmu.

Piemaksa:
– Avio lidojums
– Apdrošināšana
– Vīza
– Personiskie izdevumi, dzeramnauda

 

Ceļojuma datumi:

09.11-17.11.15

30.12-07.01.16

12.09-20.09.15

29.04-07.05.15

 

CENA:

SGL (1 piaugušais)  – 1611 EUR

SGL+CHD (1 pieaugišais+bērns) – 3080 EUR

DBL (2 pieaugušie) – 3080 EUR

DBL+CHD (2 pieaugišaie+bērns) – 4004 EUR

DBL+EXB (3 pieaugišaie) – 4458 EUR