Tūrisma furma Vlissa – info tūres organizators no Latvijas puses

Ceļojums uz Gruziju no Latvijas

2014. gadā no 6. līdz 13. jūnijam delegācija no Latvijas un Lietuvas ar tūrisma firmu, mediju un PR kompāniju pārstāvjiem devām informatīvā vizītē uz Gruziju. Uzaicinājumu  doties šajā vizītē izteica  Gruzijas Nacionālā Tūrisma Departaments sadarbībā ar Gruzijas Ekonomikas Ministriju.

Gruzijas Nacionālā Tūrisma Departaments sadarbībā ar Gruzjas Ekonomikas Ministriju uzaicināja apmeklēt Gruziju tūrisma firmu pārstāvjus, PR kompāniju vadītājus un mediju grupu pārstāvjus no Latvijas un Lietuvas.

Siko Gegiadze, Nacionālā tūrisma Departamenta pārstāvis, tikšanās laikā ar delegāciju, Tbilisi paziņoja: “Esam patiesi priecīgi, redzot interesi no Baltijas valstu tūristiem.”  Īpaši atzīmējot, ka Gruzijas valdība šobrīd  velta pastiprinātu uzmanību tūrisma infrastruktūtas attīstībai, piemēram, medicīnas iestāžu rekonstrucijai, mūsdienīgu viesnīcu būvniecībai, mazo uzņēmumu attīstībai un kvalitātes celšanai pakalpojumiem, ko sniedz tūristiem.

“Mēs esam gatavi pieņemt tūristus no Latvijas un Lietuvas jebkurā laikā. Gan atpūtai Batumi pludmalē pie Melnās jūras, gan ārstnieciskajos kūrortos ar magnētiskajām dzienieciskajām smiltīm, gan arī ziemas laikā uz Kaukāza kalnu nogāzēm. Gruzijā jūs sajutīsiet viesmīlīgo tautu, nacionālās virtuves un vīnu garšu. Mūsu tautas ticējumus vēsta: “Viesis ir Dieva sūtnis” un pēc šī principa mēs vadamies ikdienā” tā teica S. Gegiadze. Uzsverot, ka notikusī informatīvā  tūre ciešāk nostiprinājusi jau esošās brālīgās attiecības starp Gruziju, Latviju un Lietuvu.

Delegācija ar 21 pārstāvi no Latvijas un Lietuvas devās un Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Kaukāza kalniem, vīna darītavu reģionu Kakhetiju  un slēpošanas kūrortu Gudauri. Tur tika apmeklēti  galvenie apskates objekti, jaunās viesnīcas un satikti vairāk nekā 40 gruzīnu tūrisma firmu pārstāvji, apmainoties ar kontaktiem un informāciju.

“Šodien, apskatot visu paša acīm, aprunājoties ar cilvēkiem ar pārliecību varu teikt, ka Gruzija izraisīs interesi Latvijas tūristiem. Te ir ko redzēt – atjaunotas dziednīcas, kuras būvētas pie minerālūdeņu atradnēm, jaunas viesnīcas, mūsdienīgas slēpošanas trases. Tūrisms attīstās arī  pa specifiskām  jomām  –  ārstnieciskais, kulinārais, vēsturiskais.  Katrs Latvijas tūrists šeit atradīs ko sev interesējošu. Un bez šaubām –  apbrīnos kalnu skatus un ainavas uz Kazbegi.” par Gruziju izteicās Ivans Bartušs, info tūres organizators no Latvijas puses, tūrisma firmas VLISSA vadītājs. Pieminot, ka arī turpmāk ir noskaņots darīt visu iespējamo, sadarbībā ar gruzīnu kolēģiem,  lai Latvijas tūristu interese augtu.

“Daudzi jau ir izbraukājuši Eiropu, bet cilvēkiem gribas ko jaunu. Gruzija ir jauns un daudzsološs galamērķis. It īpaši tas attiecas uz dziedniecisko ceļošanu un svētceļojumiem. Šeit ir gan pludmales ar magnētiskām smiltīm Adžārijas reģionā, atjaunotas sanatorijas ar ārstnieciskajiem dubļiem un karsto minērālūdeņu avoti Tskaltubo, kur dziedē neauglību, psoriāzi, mugurkaula slimības u.c. Vēl šodien pastāv leģenda, ka tieši šajā Tskaltubo sanatorijā ārstējies Josifs Staļins. Uz to tiek likts uzsvars atjaunojot šo sanatoriju, lai piesaistītu izmalcinātus tūristus no visas Eiropas.

Tāpat daudziem pie sirds ies daudzus gadsimtus vecie, lieliski saglabājušies un līdz pat šodienai strādājošie klosteri un tempļi, kur dievkalpojumos var sastapt daudz gruzīnu jauniešu. Starp citu, saskaņā ar leģendu, mūsdienu Gruzijas teritorijā  ar sludināšanu nodarbojušies četri no divpadsmit Jēzus Kristus apustuļiem. Iespējams tāpēc Dievu šeit var just pat ikdienas sarunā ar vietējiem cilvēkiem, neatkarīgi no viņu vecuma” piebilda I. Bartušs.

Pēc Gruzijas Tūrisma Departamenta datiem  2013 gadā  valsti tika apmeklējuši vairāk kā 3 227 000 tūristu.  No tiem vairāk kā 6 000 cilvēku no Latvijas un 4 000 no Lietuvas.

This post is also available in: Russian