EKSKURSIJAS TŪRE BALKĀNOS

(SERBIJA, BOSNIJA UN HERCEGOVINA, HORVĀTIJA, MELNKALNE, ALBĀNIJA)

(AUTOBUSS + LIDMAŠĪNA)

Ceļojuma datums Ceļojuma cena, iegādājoties ekskursijas paketi Ceļojuma cena bez ekskursijas paketes
31.08 – 07.09.2020 219 € 358 €

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Lidojums Podgorica – Rīga
 • Rokas bagāža 5 kg
 • Nododamā bagāža 20 kg
 • Vieta komfortablā autobusā
 • Grupas vadītāja pavadība visa brauciena laikā
 • Izmitināšana 3*** viesnīcās – 7 naktis, ar brokastīm (divvietīga izmitināšana)

Ekskursijas pakete 149 €:

 • Ekskursija Budapeštā
 • Ekskursijas brauciens “Montenegro tūre”
 • Ekskursija Dubrovnikā
 • Ekskursija Sarajevā
 • Ekskursija Mostarā
 • Ekskursija Belgradā

Par papildus maksu:

 • Ja jūs ceļojat vienatne, obligātā piemaksa par vienvietīgu izmitināšanu viesnīcās – 150 €
 • Ekskursija uz Albāniju – 50 €
 • Tūrisma nodoklis par dzīvošanu maršrutā esošajās viesnīcās: 0.5- 1.5 € no personas/ par diennakti
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Programma

 1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas naktī/ agri no rīta (precīzu laiku lūgums skatīt mūsu interneta vietnē, sadaļā “Klientiem”, 2 dienas pirms ceļojuma). Tranzīts Lietuvas un Polijas teritorijā. Apmešanās viesnīcā. Naktsmiers.

 1. DIENA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana, brauciens uz Budapeštu. Ekskursija pilsētā.

Ungārijas galvaspilsēta pelnīti tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Eiropas pilsētām. Bez unikālajiem romiešu un turku laiku arhitektūras paraugiem, pilsētas ielas grezno ēkas, kas uzbūvētas  eklektisma un romantisma stilā. Pilsēta ir slavena ar saviem termālajiem avotiem, pateicoties tiem, visa gada garumā uz šejieni dodas simtiem tūkstoši tūristu no visas pasaules, lai atpūstos un atgūtu spēkus un veselību. Budapeštas centrā plūst zilā Donava, kuras krastus savieno skaisti tilti. Donavas vienā krastā, līdzenumā, atrodas Pešta, otrā – kalnienē, atrodas Buda. Pakalni lepni izslējušies pāri pilsētas centram, no tiem atklājas pasakains skats uz līdzenumu Peštu un Donavas piekrasti, kas ir iekļauta JUNESCO Vispasaules mantojuma sarakstā.

Brīvais laiks.

Došanās uz viesnīcu. Apmešanās viesnīcā.

Nakts viesnīcā.

 1. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.

Brauciens uz Belgradu.

Ekskursija Belgradā.

Serbijas galvaspilsēta – “vārti” uz Balkāniem ir viena no vecākajām Eiropas pilsētām. Tā atrodas seno tirdzniecības ceļu krustojumā, divu upju: Donavas un Savas satecē. Trokšņainie prospekti un zaļie parki, brīnišķīgās baznīcas un izsmalcinātās pilis, neoklasicisma un romantisma laikmeta celtnes, bizantiešu un turku ēkas, senās cietokšņa sienas un stikla debesskrāpji modernisma stilā – tas ir mūsdienu Serbijas galvaspilsētas portrets. Un vēl šeit valda patiesi īpaša gaisotne, kas ir raksturīga serbiem un ir zināma ikvienam Emira Kusturicas filmu cienītājam.

Apmešanās viesnīcā.

 1. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.

Brauciens uz Sarajevu.

Bosnija un Hercegovina ir ļoti kolorīta valsts, tās šarms izpaužas austrumu un rietumu kultūras, virtuves ēdienu un tradīciju mistrojumā.

Sarajeva – Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsēta, pilsēta, kas atrodas Milackas upes krastā, Dināru kalnienes ielenkumā, un kuru dēvē par “Balkānu Jeruzalemi”, kur sastopas islāms, kristietība un jūdaisms, Austrumi un Rietumi. Pilsēta ar īpašu vēsturi, par ko liecina daudzās ievērības cienīgās vietas, kuru kopskaits šo pilsētu godam ierindo līdzās galvenajiem Eiropas tūrisma centriem.

Vēlākā gaitā dosimies ekskursijā uz Mostaru.

Mostara ir piektā, iedzīvotāju skaita ziņā, lielākā valsts pilsēta. Mēs sāksim iepazīšanos ar šo mājīgo Eiropas pilsētu ar Senā tilta apskati – pilsētas savdabīgas simbols, kurš atrodas pāri Neretvas upei. Tilts tika uzbūvēts XVI gadsimta beigās un praktiski tika sagrauts Horvātu- bosniešu konflikta laikā 1993. gadā, tas tika atjaunots tikai 2004. gadā, un lai to paveiktu, pilsētas iedzīvotājiem nācās vecā tilta drupas celt ārā no upes. Šis diženais arhitektūras piemineklis ir unikāls vēl arto, ka tas savieno pilsētas dažādas daļas, no austrumu puses – tā ir musulmaņu daļa ar mošejām, no rietumu – kristiešu ar baznīcām. Senajam tiltam ir milzīga arhitektūras un vēsturiskā vērtība. Šodien šis objekts ir iekļauts JUNESCO Vispasaules mantojuma sarakstā, un tas kārtējo reiz apliecina tā vērtību.

Došanās uz viesnīcu. Apmešanās viesnīcā. Atpūta.

 1. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.

Došanās uz Dubrovniku.

Ekskursija pilsētā.

Dubrovnika līdzinās pasaku karaļvalstij. Vēl viduslaikos, lai aizsargātos pret iebrucējiem, pilsēta tika apjozta ar neieņemamām cietokšņa sienām, kuras nemainīgā izskatā ir saglabājušās līdz pat mūsdienām. Pilsētas vēsturiskā daļa – vislabākais senās arhitektūras paraugs visā reģionā. Baroka, gotikas un renesanses stilā uzbūvētās pilis un baznīcas valdzina ar savu skaistumu. Jāatzīmē, ka šī ir “dzīva” pilsēta, – bērni rotaļājas cietokšņa sienās, šaurajās šķērsielās ir izkārta veļa, bet večuki nesteidzīgi bauda makšķerēšanas priekus.

Protams, ir jāpiemin svarīgs fakts, proti, Dubrovnika regulāri kļūst par kino uzņemšanas dekorāciju,- citreiz pārvēršoties par viduslaiku pilsētu, citreiz – fantāzijas pasaulēs. Turklāt populārajam seriālam visā pasaulē veltīto suvenīru veikalu skaits ir iespaidīgs.

Brīvais laiks.

Došanās uz Melnkalni. Apmešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

 1. DIENA

Brokastis. Brīva diena Melnkalnē, vai arī, ja ir vēlēšanās, piedāvājam ekskursiju Škodrā (Albānija) (piemaksa 50 €).

Škodra – ļoti sena pilsēta, kas tika dibināta VI gadsimtā pirms mūsu ēras. Pilsētā dzīvo ap 120 tūkstoši iedzīvotāju. Škodra – trešā lielākā Albānijas pilsēta. Mūs gaida Rozafas cietokšņa apmeklējums un cietokšņa muzeja apmeklējums. Rozafas cietoksnis tika uzbūvēts IV gadsimtā pirms mūsu ēras, un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Vēlāk mēs apmeklēsim slaveno Svētā Stefana katoļu baznīcu (galvenā romiešu katoļu baznīca pilsētā). Mūs gaida pastaiga pilsētā: skaistas šauras ieliņas ar XVIII gadsimta divstāvu un trīsstāvu mājiņām, pareizticīgās baznīcas apmeklējums (vienīgā visā Škodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģijas triāde ir raksturīga katrai Albānijas pilsētai, kur musulmaņu mošejas atrodas kaimiņos ar katoļu un pareizticīgo baznīcām. Šis apstāklis arī ataino harmoniju dažādu reliģiju starpā.

Atgriešanās viesnīcā.

 1. DIENA

Brokastis. Ekskursijas brauciens “Montenegro tūre”.

Jūs gaida došanās kalnos braucot pa gleznainu kalnu ceļu. Pieturvieta panorāmas laukumā ar skatu uz Budvas rivjēru. Cetiņas apskate – senā Melnkalnes galvaspilsēta. Cetiņa – tipiska Melnkalnes pilsēta, kur mājo Melnkalnes dvēsele. Ja gribēsiet, varēsiet apmeklēt karaļa Nikolas muzeju, kurš bija pēdējais Melnkalnes monarhs. Muzejā ir sajūtama karaliskā ģimenes dzīves gaisotne, tostarp mēbeles, trauki, personīgās mantas, karaļa ieroči, Eiropas monarhu dāvanas, princešu tērpi. Tai skaitā Cetiņā atrodas Svētās Dievmātes Piedzimšanas klosteris, šeit tiek glabātas godājamas kristiešu relikvijas: Jāņa Kristītāja labā roka, Svētā Cetiņas Pētera pīšļi un Svētā Krusta daļiņas. Pēc tam dodamies vēl augstāk kalnos uz Njeguši ciemu.

Izbaudiet svaigo kalnu gaisu un smaragdzaļās pļavas! Pirms kāda laika Njeguši bija Melnkalnes monarhu dzimtas vieta, bet šodien tas ir delikatešu ražošanas centrs. Šeit gatavo slaveno Melnkalnes prošuto (kūpināti – vītināts cūkas šķiņķis) saskaņā ar senlaiku receptēm, kā arī sierus, desas, vīnu un rakiju.

Brīvais laiks degustācijai par papildu maksu 4,50 €, un Melnkalnes gastronomijas gardumu iegādei.

Brīvais laiks.

Atgriešanās viesnīcā.

Nakts viesnīcā.

 1. DIENA

Apartamentu atbrīvošana agri no rīta. Došanās uz lidostu.

Lidojums Podgorica – Rīga (~08:25-12:05).  Ierašanās Rīgā.

This post is also available in: Russian