INDONĒZIJAS ARHIPELĀGA DĀRGAKMEŅI – CEĻOJUMAS UZ BALI AR JAVA SALAS APMEKLĒJUMU

 


Ceļojuma datumi:

22.02 – 04.03.2020

15.03 – 26.06.2020

12.04 – 23.04.2020

22.04 – 03.05.2020

Ceļojuma cena:

Iegādājoties ceļojuma paketi – 999 eiro

Bez ekskursijas paketes – 1378 eiro

Ceļojuma cena iekļauts:

 • Lidojums Rīga-Bali-Rīga (lidojums caur Stambulu)
 • Rogas bagāža līdz 8 kg (izmēri: 56 x 45 x 25 cm)
 • Nododamā bagāža: līdz 23 kg
 • Lidojums Bali – Java – Bali + rokas bagāža
 • 8 naktis Bali salā *** viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
 • 1 nakts Javas salā *** viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
 • Grupas vadītāja pakalpojumi

Ekskursijas pakete 399 eiro:

 • Apskates ekskursija Bali salā
 • Ekskursijas brauciens „Menduta un Borobudura”
 • Ekskursija salas dienvidos
 • Ekskursijas brauciens „Ziemeļu skaistums”
 • Ekskursijas brauciens “Plaosan templis unIndrajantiji pludmale”
 • Ekskursijas brauciens“KertaGoza, Penglipurana, Pura-Besakih”
 • Transfērs uz Bali Safari dzīvnieku parku(papildus tiek apmaksātas ieejas biļetes,sākot no ~60$)
 • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta

Par papildus maksa:

 • Оbligātā piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numuriņā – 220 €
 • Ekskursija “Austrumu noslēpumi” – 30 €
 • Ilgstošu pārlidojumu gadījumā (vairāk par 9 stundām) piedāvājam apmesties viesnīcā Stambulā (viena vieta divvietīgā numuriņā) – 30 €
 • 1 x pusdienas Bali salā ~ 15-20$ no cilvēka (apmaksa uz vietas)
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās (apmaksa uz vietas)

Svarīga informācija:

 • Latvijas nepilsoņiem nepieciešams noformēt vīzu pirms ceļojumā! Vēstniecība pieņem lēmumu par vīzas izdošanu no 2 līdz 3 mēnešiem. Cena no 200 € (noteikt cenu pirms ceļojuma rezervēšanas)
 • Precīzu laiku lūdzam noteikt 1-2 dienas pirms brauciena
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
 • Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
 • Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
 • Fiksētas vietas autobusā – 15 eur – pēc pieprasījuma
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
 • Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
 • Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
 • Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
 • Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.
 • Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti

Programma

1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu tikšanās laiku un vietu noteikt 1-2 pirms tūres).

Lidojums Rīga – Bali (Rīga – Stambula / Stambula – Bali).

2. DIENA

Ierašanās Bali salā.

Transfērs uz Ibis Styles Bali Benoa *** viesnīcu vai tāda pašā līmeņa viesnīcu, salas dienvidu pusē, ne vairāk kā 150 metri līdz jūrai.

Bali ir viena no šarmantākajām un populārākajām Malajas arhipelāga Indonēzijas salām, īstā pasaka klātienē, brīnišķīga vieta, kuru klāj smaragdzaļas rīsa lauku terases un kanēļkoku meži ar smaržīgiem ziediem. Gaisa temperatūra uz salas novembrī ir +28-30ºC, bet ūdens temperatūra jūrā – +28 grādi. Pirmkārt, ceļotājus vilina tās krāšņa un daudzveidīga daba, kā arī lieliskas smilšu pludmales ar nomierinošu viļņu šalkoņu.

3. DIENA

Brokastis.

Atpūta pie jūras. Brīva diena.

4. DIENA

Brokastis.

Ekskursijas brauciens „Ziemeļu skaistums”.

Šodien dosimies salas ziemeļos. Sākumā apmeklēsiet otru lielāko Bali salas templi — Taman Ajun (kas tulkojumā nozīmē „dārza šūpoles”). Templis tika uzcelts aptuveni 1740. Gadā. Tempļa celtnes, saskaņā ar arhitektu idejām, ir Bali vulkānu kopijas. Pēc tempļa apmeklējuma kafijas pauze un ceļš līdz templim Beritan ezerā — Ulun Danu. Lielākajā daļā salas fotogrāfiju attēlo tieši šo templi. Brauciena noslēgumā Jūs gaida skaistā saulrieta sagaidīšana Tanah Lot templī.

Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.

5. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana (mantas varēs atstāt viesnīcas mantu glabātavā). Lidojums uz Javas salu.

Menduta ir Indonēzijas stilā celts templis, kas atrodas netālu no Borobuduras. Šīs lieliskās senās celtnes iekšpusē atrodas Indonēzijā vislielākās Budas statuja, kas sēž tronī.

Borobudura ir ne tikai Džokjakartas un Javas salas, bet arī visas Indonēzijas vizītkarte.  Borobudura templis ir 9. gs. hinduistu templis Javas salā. Tas ir otrais lielākais hinduistu templis pasaulē. Borobudurasastāv no 9 platformām, tam ir 2672 akmens bareljefi. Lai izlasītu šo budisma akmenī kalto ābeci, jāpārvar 5 km. Zinātnieki apgalvo, ka tas ir vislielākais un vispilnīgākais budisma bareljefu komplekss pasaulē, kura māksliniecisko vērtību ir grūti pārspēt. 1991. gadā piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.

Brīvs laiks. Pēc vēlēšanās (papildu maksa 20 EUR)brauciens ar džipiem uz Merapi vulkānu. Brauciena laikā redzēsiet: ciematu, kas ir pārklāts ar pelniem, kā arī apmeklēsiet nelielu vulkāna izvirduma muzeju.

Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

6.DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Ekskursiju brauciens“Plaosan templis unIndrajantiji pludmale”. Plaosan budistu templispieder pie tām vēsturiskajām apskates vietām, kas ļauj pieskārties autentiskajam senatnīgumam. Tas nav tik populārs kā citi tempļi, tomēr ne mazāk skaists.

Plaosan komplekssir ansamblis, kas sastāv no diviem tempļiem. Viens atrodas ziemeļu, bet otrs – dienvidu pusē. Pavisam tempļa teritorijā ir 174 nelielas celtnes, 116 no tām ir stūpas, bet 58 – svētvietas. Daudzām ēkām ir uzraksti, kas datējami ar 825.-850.gg. m.ē. Lielākā kompleksa daļair drupas, bet tempļu mūros ir saglabājušiessenie bareljefiar mītisku personāžu un dievu attēliem. Indrajantijipludmale ir liela un skaista pludmale ar baltām smiltīm. Pludmalē ir labi attīstīta infrastruktūra: ir samērā nedārgas kafejnīcas, kur piedāvā jūras veltes, saulessargi, zviļņi. Šajā pludmalē var peldēties, atpūsties, kā arī baudīt okeānu visā tā krāšņumā. Pludmalei ir diezgan skaista piekrastes līnija, kas atrodas līcī, kuru ieskauj gleznainas klintis.

Lidojums uz Bali salu.

Ceļš uz viesnīcu, iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis.

Ekskursijas brauciens „Kerta Goza, Penglipurāna, Pura Besakih”.

Tradicionāls Penglipurānas ciemats (ieejas biļete ~1 EUR) – ciemats, kas ir viens no trīs tīrākajiem ciematiem pasaulē, saņemot Indonēzijas valdības apbalvojumu par apkārtējās vides aizsardzību. Ciematā būs iespēja iepazīt Bali salas iedzīvotāju senās tradīcijas un dzīves iekārtu vairāku gadsimtu garumā. Visu salas iedzīvotāju mājas ir uztaisītas no bambusa, bet ēdiena pagatavošanai joprojām izmanto malku. Interesenti varēs apmeklēt vietējo iedzīvotāju mājas.

Tālāk dosimies uz Kerta Goza (ieejas biļete ~1 EUR) – Klunkung karalistes Augstākās tiesas, kur valdnieks tiesāja savus padotos un apspriedis likumus. Tiesā tika izskatīti strīdi un prasības, kas netika atrisinātas ciemata ietvaros. Tiesas ēkas paviljonu velves rotā Wayang gleznošana stila zīmējumi. Šo gleznošanas stilu joprojām izmanto tuvumā esošajā Kamasan ciematā. Tiesas zāles velves zīmējumi ir sadalīti piecos līmeņos. Atsevišķos paneļos ir attēlots Bali astroloģiskais kalendārs.

Tālāk aplūkosim Pura Besakih (ieejas biļete ~4 EUR).

Šis templis ir galvenais salas templis, kas atrodas pašā Agung kalna pakājē, 1000 m virs jūras līmeņa. Šo templi dēvē par „tempļu māti” un faktiski tas ir vesels komplekss. Vissvarīgākais šajā tempļu kompleksā ir centrālais templis Pura Peneteran Agung, pie kura galvenās ieejas ved kāpnes, kuras bagātīgi rotā dēmoni-apsargi. Bali salas iedzīvotāji godā Besakih. Ticība tam, ka Besakih ir svētā vieta, visvairāk ir nostiprinājusies tad, kad 1963. gadā spēcīgās Agung vulkāna zemestrīces rezultātā templis cietis pavisam nedaudz. Lavas plūdi tecēja dažu metru attālumā no tempļa, neskarot svarīgas tempļa celtnes.

Atgriešanās viesnīcā.

8. DIENA

Brokastis.

Ekskursija salas dienvidu daļā.

Ekskursijas laikā redzēsim vienu no skaistākajām Bali pludmalēm – Pandava pludmali. Pludmale apbur ar tās klintīm un tajā cirstajām nišām, kur atrodas mistiskās statujas.

Tālāk apmeklēsim GWK parku, kas tika nodēvēts tā par godu tā arī nepabeigtajam pasaulē augstākās statujas celtniecības projektam – „Hinduistu Dievs Višnu sēž virsū Garuda putnam”. Jūs redzēsiet atsevišķos šī projekta fragmentus.

Nākamā pietura ir Uluvatu templis (ieejas biļete), kas atrodas 90 m augstās klints malā un pieder svētajiem Bali tempļiem. Brauciena noslēgumā, pēc vēlēšanās, varēsiet ieturēt vakariņas Džimbarānā ar skaistiem okeāna skatiem. Jums tiks piedāvāti vislabākie uz grila pagatavoto jūras velšu ēdieni (piemaksa).

Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.

9. DIENA

Brokastis.

Brīva diena.

Pēc vēlēšanās, ekskursija „Austrumu noslēpumi” (papildmaksa 30 EUR, min. cilvēku skaits, lai ekskursija notiktu: 15 cilv.).

Maršruts: pludmale ar melnām smiltīm (bilde pludmalē), Natural Salt Maker apmeklējums, kas ir vieta okeāna piekrastē, kur var redzēt sāls iztvaicēšanas procesu no jūras ūdens. Pēc vēlēšanās , iespēja iegādāties sāli (1 EUR). Redzēsim Goa Lava sikspārņu templi-alu, Tirta Ganga ūdens pili, atpūta skaistākajā Bali salā – White Sand Beach. Pa ceļam uz šo pludmali, būs iespēja redzēt pērtiķu koloniju un pabarot tos.

Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.

10. DIENA

Brokastis.

Bali Safari un Marin Park dzīvnieku parka apmeklējums (papildus tiek apmaksātas ieejas biļetes, sākot no ~ 42$)

Bali Safari parks apvienojis sevī klasisko afrikāņu safari un tradicionālās Bali kultūras iezīmes. Uz doto brīdi šeit dzīvo vairāk nekā 60 eksotisko dzīvnieku sugas, tai skaitā dažas retas un izmirstošas sugas, piemēram, Sumatras tīģeri, Sumatras ziloņi, baltie tīģeri un Komodas drakoni. Dzīvnieki parkā dzīvo nevis būros, bet lielos un plašos sprostos, kas vairāk atgādina savvaļu. Tāpēc parkā tūristi pārvietojas ar speciālajiem safari automobiļiem.

Ceļojuma laikā Jums būs iespēja tuvumā apskatīt Indonēzijas, Indijas un Āfrikas savvaļas pārstāvjus – zebras, degunradžus, tīģerus, lauvas.

Jūras parkā Jūs varēsiet apmeklēt aizraujošas atrakcijas, kas ir aprīkots ar mūsdienīgu tehniku, vai pavadīt laiku ūdens parkā vai akvārijā – unikāla vieta, kur var ieraudzīt tūkstošiem dažādu sugu zivju, kas ir atvestas no visas pasaules. Jūras parkā mīt pat baltā haizivs akvārija speciāli tai paredzētajā vietā, kā arī asinskāras piranjas un citas plēsējzivis. Parka darbinieki iesaka apmeklēt piranju barošanu, kas notiek ikdienā plkst. 10:30 un 16:00. Tāpat Jūs varat apmeklēt krāšņu un ļoti skaistu uzvedumu Bali Agung Show.

11. DIENA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana.

Brīvs laiks, iespēja iegādāties suvenīrus, ieturēt pusdienas.

Transfērs uz lidostu.

Lidojums Bali – Rīga (Bali – Stambula / Stambula – Rīga)

12. DIENA

Ierašanās Rīgā.