CEĻOJUMS “MELNKALNE, HORVĀTIJA, ALBĀNIJA AR ATPŪTU PIE JŪRAS UN EKSKURSIJĀM” 10. DIENAS

(AUTOBUSS + LIDMAŠĪNA) 2020

Ceļojuma datums Ceļojuma cena, iegādājoties ekskursijas paketi Ceļojuma cena bez ekskursijas paketes
29.08 – 07.09.2020

Apartamenti Budvas Rivjērā

 

179 €

 

355 €

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • Dzīvošana 3* tranzīta viesnīcā – 1 nakts ar brokastīm (viena vieta divvietīgajā numuriņā)
 • Ekskursija Vīnē
 • Dzīvošana apartamentos Budvas Rivjērā – 7 naktis (viena vieta divvietīgā numuriņā)
 • Rokas bagāža līdz 5 kg, nododamā bagāža līdz 20 kg
 • Lidojums Podgorica – Rīga (Smartlynx)
 • Vieta tūrisma klases autobusā

Ekskursijas pakete 186 €:

 • Ekskursijas brauciens “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks” (ieejas biļete tiek apmaksāta atsevišķi ~ 3 €)
 • Ekskursija brauciens Škodrā (Albānija)
 • Ekskursijas programma “Montenegro tūre”
 • Ekskursijas brauciens “Kotoras līcis”

Par papildus maksu:

 • Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos apartamentos numurina – 180 €
 • Nodeva par uzturēšanos Melnkalnē ~1 € no cilvēka/dienā (bērniem no 2 līdz 11 gadiem (ieskaitot): ~ 0.50 € no cilvēka/dienā; bērniem līdz 2 g.v. – bezmaksas)
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Programma

 1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas agri no rīta (precīzu tikšanās laiku skatiet mūsu mājas lapas sadaļā „Klientiem. Izbraukšanas grafiks” 2 dienas pirms ceļojuma). Tranzīts Lietuvas, Polijas teritorijā. Nakts viesnīcā Polijas teritorijā.

 1. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Došanās uz Vīni. Ekskursija Vīnē.

Vīne – nozīmīga Eiropas pilsēta, Austrijas pērle un galvenais lepnums. Vīne ir romantiska, grezna un aristokrātiska pilsēta. Vīne ir Habsburgu impērijas galvaspilsētu. Ringštrāse ar pseidovēsturisko stila apbūvi, Stefana katedrāle, Rātsnams, Hofburga un Vīnes operas ēka. Brīvajā laikā iesakām apmeklēt kādu no Vīnes muzejiem: Hofurga, Belvedera, Sisī muzejs, Tauriņu māja, Albertina, Tēlotājmākslas, Nacionālais vēstures muzejs. Atelpas brīdī, kādā no daudzām kafejnīcām nomalkojiet tasi īstu Vīnes kafiju. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz vīna darītāju ciematu Grincigu. Grincigā Jums būs iespēja nogaršot slavenos Austrijas vīnus, izbaudīt austriešu nacionālos ēdienus un klausīties Vīnes mūziku.

Brīvs laiks.

Nakts pārbrauciens uz Melnklani.

 1. DIENA

Ierašanās Melnkalnē. Iekārtošanās apartamentos, kas atrodas Budvas Rivjērā. Atpūta pie jūras.

Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Brīvs laiks. Atpūta pie jūras.

Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Atpūta pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Kotoras līcis” (papildu maksa 39 €).

Kotoras līcis – viena no visgleznainākajām vietām Melnkalnē. Jūs gaidīs tikšanās ar burvīgajām Vidusjūras pilsētiņām.

Kotora tiek uzskatīta par vislabāk saglabājušos Vidusjūras viduslaiku pilsētu un tā ir iekļauta UNESCO sarakstā. Pār pilsētu ir valdījušās dažādas impērijas, bet Kotoras arhitektūras tēlu ir noteikusi Venēcijas Republika, kura valdīja pār Kotoru 15.-18.gs.

Perasta savu mūsdienīgu tēlu ir ieguvusi 17.-18. gs. Pašlaik tā ir pilsēta-muzejs ar pilīm un baznīcām Venēcijas baroka stilā. No šejienes paveras fantastiski skati uz Kotoras līci.

Tivata – mūsdienu pilsēta ar lielisku krastmalu. Porto Montenegro jahtu ciematiņā, kas ir pilsētas daļa, var pavērot sniegbaltās jahtas, sākot ar vismazākajām un beidzot ar luksusa klases jahtām. Otru tik greznu vietu grūti atrast visā Adrijas piekrastē.

Atgriešanās apartamentos, nakts apartamentos.

 1. DIENA

Atpūta pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “ Montenegro tūre” (papildu maksa 39 €).

Maršruts sākas gleznainā kalnu ceļā Budva – Cetiņe, pieturot skatu laukumā. No šejienes Jūs varēsiet saskatīt ikvienu Budvas Rivjēras pilsētu un pludmali.

Esot Cetiņe, nokļūsiet pavisam citā klimatiskajā zonā, jo pilsēta atrodas 700 m. augstumā virs jūras līmeņa. Šeit ir svaigs gaiss, nav svelmains un tūristu burzmas. Zaudējot administratīvās galvaspilsētas statusu, pilsēta ir saglabājusi kultūras galvaspilsētas statusu. Vietējie arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās Jūs ar šīs nelielās kalnu kņazistes vēsturi.

Izbraucot no Cetiņe, pavisam drīz nokļūsiet Melnkalnes galvaspilsētā – Podgoricā, uzzināsiet par tās vēsturi, Jums būs iespēja pastaigāties parkos, ieraudzīt slaveno Millenium tiltu, kā arī pieminekli Vladimiram Visockim.

Blakus Podgoricai atrodas kalnu pļavas, miers, klusums. Te arī gatavo slaveno Melnkalnes pršutu (kūpināto-vītināto cūkas šķiņķi) pēc senām receptēm, kā arī sierus, desas, vīnus. Jums būs iespēja piedalīties izsmalcināto Melnkalnes vīnu degustācijā (papildu maksa ~4.5 €) un iegādāties Melnkalnes gardumus.

Atgriešanās apartamentos, nakts apartamentos.

 1. DIENA

Ekskursijas brauciens “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks” (ieejas biļete ~3 € tiek apmaksāta atsevišķi) (papildu maksa 49 €).

Melnkalnes ziemeļi nemaz nav līdzīgi piekrastes zonai. Tas ir augstu kalnu, tīru upju un klinšainu aizu apgabals.

Moračas upes kanjons ir dziļš un klinšains. Taras upes kanjons, turpretī, ir zaļāks un lēzens, kaut gan kalni šeit ir augstāki un ceļš vijas cauri kanjona sirdij. Tas ir dziļākais kanjons Eiropā un otrais dziļākais pasaulē! Tieši virs Taras upes atrodas slavenais Džurdževiča tilts. Tā augstums ir 172 m, no tilta paveras elpu aizraujoši skati uz upi, bet visdrosmīgākajiem būs iespēja traukties pa gaisa trosi virs aizas.

Pa ceļam redzēsiet gleznainus klosterus ar senām freskām un reliktus mežus.

Vietā, kur ceļš nonāk pie upes, atrodas mājīgie restorāniņi, kuros piedāvā nacionālos ēdienus un svaigi nozvejotas foreles.

Noslēdzošais ceļojuma punkts – Durmitoru Nacionālais parks. Neskartās dabas stūrītis ar kalnu pļavām un ledāju ezeriņiem. Tūristu maršrutam vistuvāk atrodas Melnais ezers. Tas sastāv no diviem nelieliem ezeriem, kurus savieno starpteka, tāpēc vietējie iedzīvotāji tos dēvē par “Kalnu acīm”. Ūdens ir ļoti tīrs un dzidrs, bet meža klajumus klāj meža zemenes. Pastaigājoties brīnumainajā klusajā mežā, grūti iedomāties, ka šī vieta atrodas gandrīz 1500 m virs jūras līmeņa.

Atgriešanās apartamentos, nakts apartamentos.

 1. DIENA

Brīva diena. Atpūta pie jūras.

Nakts apartamentos.

 1. DIENA

Brīva diena pie jūras vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz Škodru (Albānija) (papildu maksa 59 €).

Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs. p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120.000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā.

Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums (galvenā Romas – katoļu baznīca pilsētā). Pastaiga pa pilsētu: Skaistas, šauras ieliņas, kurās slejas 18.gs. divstāvu un trīsstāvu mājas.  Pareizticīgo baznīcas (vienīgā Škodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģiskā triāde ir katrā Albānijas pilsētā, kur musulmaņu mošejas ir kaimiņos ar katoļu un pareizticīgo baznīcām. Tas arī parāda, cik liela harmonija valda starp dažādajām reliģijām.

Atgriešanās apartamentos, nakts apartamentos.

 1. DIENA

Agri no rīta numuriņu atbrīvošana. Došanās uz lidostu.

Lidojums Podgorica – Rīga (~08:25-12:05). Ierašanās Rīgā.

 

This post is also available in: Russian